Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államilag finanszírozott...

Államilag finanszírozott nappali tagozatos egyetemista diáknak a taníttatása mennyibe kerül havi szinten? Gondolok itt tankönyvre, jegyzetekre stb

Figyelt kérdés
2017. júl. 4. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól is függ, milyen a szak, mennyire jók az előadások, mennyire elérhetők az anyagok más forrásból, mint tankönyv vagy jegyzet. Én pl. félévente átlag 5000 forintot költöttem tankönyvre és jegyzetre, de lehet, hogy még ezzel is sokat mondok. Amikor én egyetemre jártam, akkor ezeket a zsebpénzből megoldottam. Szóval kaptam zsebpénzt, meg ugye otthon laktam és ettem, ennyibe kerültem, szóval kevesebbe, mint középiskolában, mert ott pl. a tankönyvekért a zsebbe kellett nyúlni, volt osztálypénz, osztálykirándulás meg anyám kínja.
2017. júl. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2017. júl. 4. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha otthon lakik, akkor egyszerűbb a helyzet, ha kollégium vagy albérlet kell, akkor már költségesebb.

A koli olyan 10-12, albérlet 30 felett, egy hétre kajára olyan 2-3 ezer ft kell (spórolósan persze), meg persze bérlet a tömegközlekedésre...

Általában természettudományos szakokon kérik a könyvek megvételét (munkafüzet pl.), arra rámehet akár 5-10 ezer ft félévente. Ahol csak olvasmányokat kérnek, nincsenek konkrét tankönyvek (bölcsészkar, tanári, stb) ott viszont elég a könyvtárból kikölcsönözni az adott könyveket, mert nem sokáig kellenek.

Nekem ezek a tapasztalataim.

2017. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2017. júl. 4. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!