Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Europass modellü önéletrajzot...

NorberT99 kérdése:

Europass modellü önéletrajzot nyomtatott formába kell leadni vagy kézzel irott?

Figyelt kérdés
Még soha nem irtam önéletrajzot...

2017. júl. 6. 11:18
 1/1 anonim válasza:

Mivel mint írtad kezdő vagy az önéletrajz írás/álláskeresés területén, kicsit hosszabban válaszolok, hogy akik hasonló helyzetben vannak, szintén segítséget kapjanak.


Ma az általános gyakorlat a következő. Minden állás pályázatra küldött anyagot (önéletrajz, motivációs levél, nyilatkozatok, igazolások, bármi, amit még kérnek) alapban nyomtatott és saját kezűleg aláírt formában kell benyújtani, vagy elektronikus formában, ha ezt kérik.


Ha kézzel írt forma az elvárás, akkor azt külön kérik a pályázati kiírásban (pl. a motivációs levelet szabadkézzel írt formában kérjük benyújtani).


Az europass formanyomtatványt többek között azért is találták ki, hogy egységes felépítésű és nyomtatott formája miatt nagyobb mennyiségben is könnyebben tudják értékelni, feldolgozni.


Ha maga a nyomtatás lehetősége okoz gondot, mert pillanatnyilag nincs neked, vagy környezetedben elérhető nyomtató, akkor vannak olyan fénymásoló irodák, akik néhány forintért adathordozóról, vagy email mellékletből is nyomtatnak. Segítséget kérhetsz felnőttképzéssel vagy munkaerő közvetítéssel foglalkozó cégektől is, hogy odaülj egy üres géphez és megírd és kinyomtasd azt, amire szükséged van.


Amikor felnőttképzéssel foglalkoztam, mi annak idején a Debreceni Regionális Képző Központban minden volt hallgatónknak, és másoknak is, akik segítséget kértek segítettünk megírni és kinyomtatni mindent, ami a pályázathoz kellett, akár még évekkel a tanfolyam befejezése után is.


Mivel még nem készítettél eddig önéletrajzot, itt találhatsz megírásához néhány tippet: [link]


Ha végképp nem megy a kinyomtatás, akkor feltétlen írd meg kézzel szépírással, vagy nyomtatott betűkkel (aláírás a megszokott módon). A motivációs levelet (természetesen a megfelelő megszólítással) valahogy így kezdhetnéd:


Tisztelt XY!


Elnézést, hogy levelem kézírással küldöm, de pillanatnyi helyzetben a beadási határidőig sajnos nem tudtam megoldani a nyomtatást. Ennek ellenére feltétlenül szeretnék pályázni erre és erre a pozícióra. Köszönöm, hogy időt szán pályázatom áttekintésére annak ma már kevésbé gyakori formája ellenére is. Stb, stb.


Bár szerintem szabadkozni sem kell nagyon. Akár számítógéppel szerkesztve, akár kézzel írva adod be, mindkét forma mögött egy ember van, és szerintem mindenkinek egyforma tisztelet jár.

2017. júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!