Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Váltani elektrotechnikáról...

Váltani elektrotechnikáról informatikára, megéri-e különbözetit tennem és átmenni?

Figyelt kérdés
2 éve tanulok elektrotechnikát középiskolában, viszont most nyári gyakorlaton rájöttem, hogy ez nem áll annyira közel hozzám (eddig csak elméletet tanultam azért ilyen későn) eddig villamosmérnökire szerettem volna menni de megláttam az informatikai téren dolgozók alapbérét és kétszerese átlagban a villamosipariakhoz képest. Azt szeretném megtudni, hogy informatikával főleg programozással foglalkozó emberek (felsőfokú képzettséggel rendelkezők)miként érzik ezt a munkát, amit szeretnék tudni :Havi fizetés, napi munkaidő, munka nehézsége, egyéb előnyök, hátrányok?

2017. júl. 6. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy a villamosmérnöki és az informatika igen szoros kapcsolatban van, gyakorlatilag manapság nem létezik egymás nélkül a kettő.


Középiskolában -véleményem szerint- teljesen mindegy hogy elektrotechnika vagy informatika tagozatra jársz, mert mindkettő igen jó alapja mind a villamosmérnökinek, mind az informatikának. (Mondjuk a villamosmérnöki is lehet erős, meg gyengeáramú, de ebbe most ne menjünk bele...).


Sőt továbbmegyek, már egyetemen belül is gyakorlatilag gond nélkül megvalósítható az átjárás az informatika-villamosmérnöki között, de akár a gépészkari mechatronikára is, mivel ezen szakok alaptárgyai elég hasonlók. Ez a rugalmas átjárás kb. az első 3 félévig igaz. Utána meg aztán jön a szakosodás, szigorlatok, stb. később nem célszerű az átjárás.


Hogy mennyit keresel majd, az meg igen sokmindentől függ, ez megint megérne egy külön fejezetet, de ebben a válaszban erre nem térnék ki.

2017. júl. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, viszont én konkrétan semmit nem tanulok informatikából így mert kb 5 éve csak azzal a windows wordel foglalkozunk.
2017. júl. 7. 05:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A középsulis infó a legtöbb helyen egy vicc, egyetemen más lesz az info. Egyedül a programozás az, amit elkezdhetsz nézegetni, de azt önállóan is meglehet tanulni. Max akkor éri meg atmenned, ha a sulitoknan komolyan veszik a programozást.


A villamosmérnöki nagyon sokban hasonlít a mernokinfoval. Nálunk első évben a tárgyak 80%-a ugyan az, szóval egyetemen az elején könnyen lehet ugrándozni is. Amúgy a " beágyazott rendszerek " szakirány nagyon infos, És ezzel a szakirannyal is simán kereshetsz annyit, mint egy infos. Én úgy vettem észre, hogy a infosok egy kicsit többet keresnek, és nagyobb eséllyel lehet magasabb fizetésük, de egy jó villamosmérnök simán kereshet annyit, vagy akár többet is. Egyik rokonom ismerőse villamos, irányítástechnikai szakember magas beosztásban. A fizetése a 6 számjegyű fizetés határát súrolja. Amúgy az egyetemi villamosmernoki talán hasznosithatobb tudást ad, bár a szakmat mindkét esetben egyetem után fogod rendesen megtanulni

2017. júl. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Engem kifejezetten a programozás érdekel, esetleg van pár ami még úgy lehet pl. Fejlesztő ... de arról nincs sok elképzelésem mit csinálhat
2017. júl. 7. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Tisztelt kérdező! Helyes a meglátásod affelől, hogy mik a lehetőségek. A továbbiak folyamán ezeket vedd figyelembe.

Mivel már most több és jobb elképzelésed van a jövő iránt-társaiddal szemben, le a kalappal és sok sikert!

2017. júl. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. júl. 8. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!