Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 14 éves kortól lehet munkát...

Ati1414 kérdése:

14 éves kortól lehet munkát vállalni?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok most végeztem a 8 általánost és szeretnék dolgozni. Szülői engedéllyel lehet? Vagy egy maszek üzletnél kisegítőnek. Nem szeretnék mindig a szüleimtől kérni pénzt.

2017. júl. 8. 17:40
 1/5 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy csak 15éves kortól vannak a diákmunkák. Mondjuk úgy maszekban, ha találsz valami helyet, úgy biztos dolgozhatsz, ha persze vállalják a kockázatot.
2017. júl. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Majd jövőre tudsz mar nyáron dolgozni
2017. júl. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

15 éves korod előtt semmiképpen sem dolgozhatsz, csak illegálisan, azt viszont nem ajánlom.


Amit viszont megtehetsz, hogy besegítesz ismerősöknek, környékbeli idősebb embereknek, vagy kutyásoknak, kisgyerekes családoknak, egy kis zsebpénzért cserébe.

2017. júl. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

34. § (2) Munkavállaló az lehet, aki a tizenhatodik életévét betöltötte. Ettől eltérően munkavállaló lehet - az iskolai szünet alatt - az a tizenötödik életévét betöltött tanuló, aki nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytat.


Természetesen dolgozhatsz nem hivatalosan, zsebbe fizetnek, szerződés nélkül.

2017. júl. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. júl. 9. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!