Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon leromlottak a jegyeim...

Nagyon leromlottak a jegyeim általános iskola 8. -dik osztályába járok, kaphatnék tanulási tippeket?

Figyelt kérdés
2008. okt. 17. 18:38
 1/4 anonim válasza:
100%
Gyakrabban ülj a könyved fölött szórakozás helyett. Ha nagyon nem akaródzik tanulni olvasgass egy anyagrészt folyamatosan 30 percen keresztül v. amennyi idő alatt végig érsz és tarts egy kis szünetet majd megint egy párszor, majd próbáld fölmondani. (ez az abszolut lustáknál is be válik állt.) de úgy is lehet hogy 1 bekezdést olvasgatsz úgy ahogy az előbb írtam,(de akkor ne tarts szünetet amíg meg nem tanultad) csak miután megvan 1 bekezdés egy pici szünet és ugorj neki a köv.-nek. Ez tömör tankönyvi anyagoknál jó. De egyébként tantárgytól és füzet/tanköny/mf függő is a dolog.
2008. okt. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bemagolós tárgyaknál szerintem minden mondatra írj ki egy kulcsszót, amiről eszedbe jut az egész mondat, majd ezeket a kulcsszavakat írd egymás alá, és próbáld meg elmondani az egész szöveget a kulcsszavak segítségével. (Persze 2-3-szor olvasd is el a szöveget.)


Olyan tárgynál amit érteni kell, ott próbálj meg régebbi (1 hetes) órai feladatokat megoldani egyedül, és ha elakadsz tudod ellenőrizni a füzeted alapján.

2008. okt. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

A linken, amit küldök, kicsit gyerekes tanulási módszer van, de nálam beválik: [link]


Kicsit hosszú, ezért keress erre rá: Hogyan birkózzunk meg a szöveges anyagrészekkel?

2009. jún. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia,van egy tök jó könyv:,,Legyél négy hét alatt osztályelső".Talán osztályelső nem is leszel de jó tanulási tippeket találsz benne.Meg az szerintem most pont a 7-8.-os korosztálynak megfeelő.Én is 8.-ba vettem meg és nekem nagyon bevállt.
2009. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!