Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen környezetvédelmi...

Milyen környezetvédelmi szakokat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Már egy ideje rágódok rajta és érdekel is, próbálok többet utána olvasni valamint szélesíteni a látóköröm, és kezdem azt fontolgatni jó lenne tanulni is róla, hát ha egyszer el tudok helyezkedni ebben az irányban. Az érdekelne milyen környezetvédelmi szakok vannak amelyeket meg lehet talán meló mellett is csinálni, mivel eléggé önfenntartó vagyok. Próbáltam keresni nézelődni, de annyi kirakatszakma is van már és annyira agyafurtan vannak elnevezve, hogy nem mindig tudok különbséget tenni és nincs minden szakról vélemény. Vagy annyit hogy melyik iskolában érdemes körbenézni ezzel kapcsolatban.

2017. júl. 11. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
környezettan
2017. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hello, én a környezetmérnököt említeném, persze rengeteg egyéb lehetőség is van. Itt eléggé kifejtettem, hogy mire gondolok, de nem fogom újra bepötyögni, az hétszentség:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


Ha kérdésed van, keress bátran!

2017. júl. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Energetikai mérnök pl - megújuló energiák; vegyész, vegyészmérnök, biomérnök - mindenféle labor, mérések, minták elemzése; gépészmérnök talán tervezhet környezetbarát dolgokat, környezetmérnök és munkavédelmi szakmérnök (esetleg tűzvédelmi végzettséggel) - EHS mérnökség területe: munkavédelem, egészvédelem, körnezetvédelem.



Én környezetmérnök BSc-t végeztem, majd elég nyomós családi okok miatt itthon voltam pár hónapig. Ezt követően elhelyezkedtem, ahol tudtam (ált. irodai monoton munka, egy hónap alatt), megcsináltam a jogsit és munkavédelmi technikusi végzettséget szereztem, én most ezekkel szeretnék valamit boldogulni. :P



Amúgy a környezetmérnökit érdekes szaknak tartom, de nem annyira piacképesnek, ugyanis túl szerteágazó és igazán semmihez se értesz majd. A cégeknek a speciális tudás kell, ezt egyébként sok szakembertől és tanáromtól is hallottam már.

2017. júl. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 nem értek egyet. Igenis szükség van szélesebb látókörű, szakmákat összefogni képes, integrált, rendszerszintű szemlélettel rendelkező szakemberekre, épp ez a környezetvédelem lényege. A balansz megtalálása műszaki, gazdasági, társadalmi és környezeti érdekek között. Ennek megfelelően a szak is interdiszciplináris, ami teljesen rendben van. Aki szerint nem, az rosszul választott szakot.


Üdv: egy környezetmérnök

2017. júl. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, átnézem az említett szakokat, remélem sikerül majd megtalálni az "igazit":).
2017. júl. 15. 14:14
 6/6 A kérdező kommentje:

Aki belebotlana ebbe a kérdésbe itt a környezetmérnökiről egy elég durva vélemény-

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2017. júl. 20. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!