Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen füzet? Lehet spirál?

Xedon24 kérdése:

Milyen füzet? Lehet spirál?

Figyelt kérdés

Jövőre 7. osztályos leszek és szeretném ha a füzetjeim spirálfüzetek lennének. De nem tudom, hogy 7-esen szabad-e spirálfüzetet használni?

A válaszokat előre is köszönöm.



2017. júl. 12. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne szabadna? De ha engem kérdezel szerintem ne használj spirált, mert zavaró lehet benne a spirál (nyomja a kezed, matekból szerkesztésnél nem tudod tőle normálisan lerakni a vonalzót stb.). Legalábbis nekem az volt ezért nem is használtam.
2017. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tiltani semmilyen törvény nem tiltja, de az a fontos, hogy a te iskoládban, a te tanáraidnak van-e valamilyen elvárása.
2017. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettő válasz nagyon hasznos volt.
2017. júl. 12. 22:33
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A spirál előnye, hogy könnyű belőle lapot kitépni, illetve, hogy könnyen félbe tudod hajtani a füzetet, így kisebb helyen is elférsz, akár még meg is könnyítheti a jegyzetelést.

A hátránya, hogy nyomja a spirál a kezedet, a vonalzót nehéz pontosan használni. A spirál drót vége mindenbe beleakad, nem egyszer a kezedbe. Második félévre nekem már rendszeresen kezdtek szétjönni a spiráljaim, a lyukak mentén szakadt el a borító és hullottak ki a lapok, és a spirál drót kezdett kiegyenesedni.

Szóval szerintem több a hátrány, mint az előny, így még most is jobban szeretem a "rendes" füzeteket (11. oszt.). De a te dolgod, hogy melyiket szereted meg jobban, sokan vannak akik a spirálra esküsznek.

Az pedig, hogy megengedik-e, csakis a te iskoládtól és az adott tanártól függ. Év elején, az első nap kérdezd meg tőlük, addig ne vegyél füzeteket, csak szept. 1-jén délután. És ha megengedik vegyél spirált.

2017. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!