Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nem megy a matek. Mit...

Nagyon nem megy a matek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
11.-be járok, ami kész csoda, mert a kétjegyű számok összeadása fejben problémát okoz. minden feladatba belezavarodom, kész kínszenvedés az egész. tudom, hogy nagyon ciki, de 11 év alatt írásban számolni se tudtam megtanulni. azt, hogy eddig eljutottam, csak annak köszönhetem, hogy más tantárgyakból elég jó vagyok, és kedveltek a tanárok meg a matekzseni osztálytársaim is. de már engem is idegesít, hogy ennyire nem megy, ötödik osztály óta egy rohadt szót nem értek abból, amit tanulunk. amúgy voltam iq-teszten is, de az normális, 122.
2008. okt. 17. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lány vagy?

Akkor rögtön lesz ajánlkozó fiú a 'matekzseni' osztálytársaid közül... de ne a legjobbat válaszd, hanem a legtürelmesebbet.

Ezen kívül ragadd meg a példatárad, a házi feladat környékén. Mármint, ahol feladnak 1-2 példát, ott szépen csinálj meg a környéken nyolcat. Azok mind hasonlóak, és a sokadik már sokkal jobban fog menni. Már csak a siker miatt is megéri. Ahhoz pedig, hogy az első is menjen, nézd meg, mit csináltatok órán, vagy kérjél segítséget (közönségsegítség itt, telefonos meg a 'matekzsenik' között. A számítógépes pedig a Google).

Amikor feltetted a kérdést, nem írt ki hasonlókat? Mert ott valaki ajánlott egy matekos oldalt is.

2008. okt. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A matek nagyon egyszerű dolgokrol szól, ha jobban belegondolsz. Mindig a dolgok közötti összefüggéseket, kapcsolatokat kell keresni. Nem az a fontos hogy tudj fejből egy definiciót vagy képletet. Próbáld őket megérteni, gondolkozz el rajtuk, de ne magold őket be. Annak nincs sok értelme.
2009. dec. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!