Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha rangsorolni kéne, a BME...

Ha rangsorolni kéne, a BME kollégiumait hogy értékelnétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Remélhetőleg szeptembertől a BME-re fogok járni villamosmérnökire, és gondolkodtam a koli lehetőségén is.

Légvonalban nem vagyok messze, mert kb 30 km, de a csodálatos falusi tömegközlekedés miatt kb 1:20-1:40 beérni, illetve nyilván ugyanennyi vissza is.

Azonban nem tudom, hogy melyik koli a legjobb, vagy melyikbe lenne érdemes menni, illetve csak ilyen 2015 körüli válaszokat találtam, azóta meg már sok minden változhatott.

Nem feltétlen a bulizás, közélet érdekel, inkább a felszereltség, tisztaság, ágyak minősége, bútorok minősége, szobák mérete.

Jó lenne, ha a közlekedésmérnökire jelentkező barátommal egy szobába kerülhetnénk. Ezt lehet kérelmezni, vagy miután kiosztották a szobákat kell "elrendezni" egymás közt? Ennek kapcsán, kulcsot lehet cserélni, ha esetleg a leendő szobatárs belemenne?

A 3 vagy 4 ágyas szobák azért nem tetszenek, mert csak teljes csendben tudok aludni, utálom ha horkolnak körülöttem, egyszerűen addig nem alszok, amíg abba nem hagyják, és ennek ellenére nem szeretem megpiszkálni az illetőt, mert tudom, hogy attól ő sem alszik jól.

Illetve az is érdekelne, hogy vikesként korlátozva vagyok bizonyos kollégiumokra, vagy bármelyikbe mehetek?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2017. júl. 14. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Ha VIK-es vagy, egyértelműen a Schönherz a legjobb választás, de egyébként a Kármán a legjobb szerintem, de az GPK-TTK koli, nehezen kerülnek oda VIK-esek
2017. júl. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a Schönherzbe szeretnék menni. Engem nem csak a horkolás zavar, hanem rengeteg hang, de már vettem füldugót, egész jól tompítják a hangokat, azzal fogok aludni. Sajnos albira nincs pénzünk, muszáj koliba mennem. De szerintem a Schönherz egy elég jó koli, adok neki egy esélyt.

Ha valaki olyan erre jár, aki jelentkezett már oda gólyaként, kb. mennyi szokott lenni a tanulmányi ponthatár? Ha jól tudom, a felvételis pontszámok alapján is osztanak ki helyeket.

2017. júl. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kb 300 helyből, amit elsősök foglalhatnak el, 100 helyet osztanak ki a felvételi pontszám alapján. 200 helyet szociális pontszámok alapján. A legjobb 100 kolesz jelentkezőben kell bent legyél a villanyosokkal együtt, tehát az 1200 leendő elsőből az első 100-ban kell legyél, hogy biztos helyed legyen a koleszban. Teljesen mindegy hol laksz, ez nem sokat számít a kolesz felvételinél. B tervként nézegess albit is, ha mégsem sikerülne a kolesz. Nem sok esélyed van, szinte nulla, a KJK-s barátoddal egy koleszba kerülni, sőt az elsősök a koleszban szobatársat sem választhatnak, úgy lesztek beosztva majd 4-en egy szobába, ahogy a beosztóknak kedvük van, hogy beosszanak.
2017. júl. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
* mérnökinfosokkal együtt 1200 leendő elsősből kell legyél bent az első 100-ban.
2017. júl. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!