Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti hogy értékelnétek ezt a...

Ti hogy értékelnétek ezt a gimnáziumi évet?

Figyelt kérdés

Most voltam gimnáziumban 10. osztályos. A mi sulink nem épp az erősségéről híres, ezért is vagyok kíváncsi a véleményetekre, hogy ti, milyennek látjátok, milyen volt ez a tanév:

Magyar nyelv (Nyelvtan) - 36 óra - 5 D

Nem teljesen fejeztük be a retorikai részt, helyesírásos és könyvtárismeretes résszel nem is foglalkoztunk, és várhatóan ilyen órakeret közt nem is fogunk.

Irodalom - 108 - 5 D

Befejeztük a 9.-es anyagot és egészen Petőfi Sándorig jutottunk, az Apostollal folytatjuk.

Történelem - 72 - 5 D

Félév után fejeztük be a 9. osztályos tankönyvet, március volt, amire már a 10.-esből tanultunk. Az Árpád-házig jutottunk. Innét folytatjuk 11.-edikben. Hozzátenném 4 éves a gimi. :/

Angol nyelv - 180 - 5 D

A Headway-es könyvből befejeztük az Elementary-t és a Pre-Intermediate-ből a 8-es leckéig jutottunk, 9. osztályban 185 óránk volt. Szerintem elég lassan haladunk, ahhoz képest, hogy ez első nyelv, és haladónak vagyunk beírva.

Német nyelv - 108 - 5 D

Németből a Schritte Internationalt használjuk. Októberig befejeztük az első kötetet, tanév végéig a második kötet 5,5 leckéjét sikerült vennünk a 7-ből.

Matematika - 108 - 5

Befejeztük a 9-esw matekkönyvet és a 10. osztlyost is, sőt a 11.-es könyvből az 1. fejezetet is vettük az utolsó hónapokban. Matekból elég gyorsan haladtunk, nagyon sok mindent kihagytunk.

Informatika - 36 - 5

Ebben az évben vettük a Excel-t, a Weblapszerkesztés alapjait és az Adatbázis kezelést.

Fizika - 72 - 5

A 10. osztályos, Mozaikos könyvben az Önindikció-ig értünk el.

Biológia - 72 - 5

A Lénárd-féle gimnáziumi 10. osztályos könyvből a Tanult magatartásformák volt az utolsó anyagrész.

Kémia - 72 - 5 D

Új tanárt kaptunk 10. osztályra, aki (mivel én voltam az egyetlen, aki kémiával akar foglalkozni a jövőben) nem tanított szinte semmit, nekem feladata, hogy mettől-meddig jegyzeteljem ki a tankönyvből az anyagot és, hogy azt tanuljam meg. Jegyosztásnál mindig ötöst írt be nekem, tekintettel jövőbeli céljaimra. Az osztály többi rész év végén 4-es és 5-ös volt, olyan is, aki még 9.-ben bukott kémiából.

Földrajz - 72 - 5 D

A 9.-es könyvből év elején befejeztük az utolsó anyagot, 10.-ben a Oroszországig jutottunk a Nemzedékek Tudása-féle könyvből.

Ének-zene - 36 - 5

Nem tanultunk szinte semmit, csak énekeltünk néha, mivel senki nem tervezi, hogy olyan pályára megy, ahova kell majd az Ének, mint tantárgy.

Rajz - 36 - 5 D

Egész évben rajzoltunk, amit a tanár kitalált. Többnyire gagyi dolgokat, pl. a kiskondás meséjét kellett lerajzolni -.-

Testnevelés - 180 - 4

Ebből az egy tantárgyból lettem csak 4-es, mivel volt részleges felmentésem. Nemcsak én voltam így, mivelünk a tanár nem is foglalkozott, csak azokkal, akik a helyi focicsapatban játszanak.


Számomra a tanulás szempontjából ez egy borzalmas év volt. Főleg azért, mert az osztály nagy része nem gimnáziumba való, és miattuk csak nagyon lassan lehetett és lehet haladni, ráadásul nem is teljes mértékben gimnáziumi szintű anyagot veszünk, rájuk való tekintettel. Néha már nevettem rajtuk, és a tanáron, hogy milyen "mélységekbe kell leereszkedni", hogy fel tudjanak fogni abból valamit.



2014. júl. 21. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi különös. Mi magyarból annyira le voltunk maradva, hogy 11. év decemberében vettük még csak Petőfit. Szóval, keep calm :DD.
2014. júl. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem iratkozol át egy másik, erősebb gimibe? Én egy "közepes" színvonalúnak tartott gimibe jártam, de nem voltak ekkora csúszások. Előfordult, hogy a töri utolsó 1-2 leckéje átcsúszott, de pl. 11 végén elkezdtük az utolsó éves anyagot, hogy majd több idő legyen az érettségire készülni, matekból mindig pontosan befejeztük a könyveket, idő is volt az év végi/ eleji ismétlésekre, pedig a tanár többször is mondta, hogy több osztályhoz képest le vagyunk maradva. Mégse volt soha nagy kapkodás, inden rendesen le volt adva. Utolsó 2 évben a faktok miatt kaptunk új angol ill. infó tanárt, ők voltak csak úgy vele, hogy csak beirogatták a jó jegyeket, de ők szóbelin is átengedtek mindenkit, a többi tanár azért buktatott év végén többször is.

A németenél nem fejeztük be a könyvet, mert csak egy lány érettségizett belőle szóval az utolsó 1 hónapban nem sok mindent tanultunk, az osztály nem szerette a németet, így a tanár inkább azzal foglalkozott külön, segített neki felkészülni, de ez így mindenkinek rendben volt a acsoportban. Illetve bioszból is befejeztünk mindent április elejére, utána nem tudtunk volna mit csinálni az érettségizőkkel oldott meg feladatokat a tanár, a többieket meg hagyta készülni amire szerettek volna külön (sokan pl. átmentek a könyvtárba törit tanulni). A végére azok akik az adott tantárgyból érettségiztek a tanárok azokkal foglalkozott, nem pedig, hogy csináljon, amit akar, ez szinte minden tanárra igaz. Ha nálatok viszont arra se képes, hogy leadja rendesen az anyagot hagyd ott azt sulit és keress jobbat.

Mint írtam nem egy erős suliba jártam, de sokat segítettek a tanárok az érettségizőknek, és a német kivételével mindent könyvet befejeztünk áprilisra. Néhány tanár külön felkészítőket is tartott azoknak, akik szerették olna illetve felajánlották bármiben a segítséget. Ha igazán törődnének azzal, hogy taniljatok inkább ezt csinálnák a ti tanáraitok is, mint hohy kegyelemből tudás nélkül megadják a jó jegyeket.

2014. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már én is gondolkodtam azon, főleg, most 10.-ben, hogy átmegyek egy erősebb gimnáziumba, de ott nem feltétlenül lettek volna ilyenek a jegyeim, és mivel a környéken nincs másik, ennél jobb létesítmény, ezért még a bejárás is plusz lenne :/

Kémiából és földrajzból ezért is jelentkeztem emelt előkészítőre, hogy a hiányosságokat pótoljam, meg amúgy is érettségiznem kellene belőlük, mivel kellenek majd a továbbtanuláshoz.

Talán ez az iskola ezzel a színvonallal megfelel, ahhoz, hogy földrajz-kémia szakos tanárnak tanuljak tovább....

2014. júl. 22. 11:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért pont földrajz? Miért nem biosz? és miért pont tanár?

Miért nem vegyész, vagy biomérnök, vagy vegyészmérnök stb stb?



Ha tanár leszel, akkor elég sokat kell majd leereszkedned arra a szintre, amit te most mint tanuló kinevettél, és bizony tanárként ez nem nevetséges dolog, inkább siralmas, és megalázó.

2014. júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Engem már általános iskola óta 'vonz' a tanári pálya. Talán 8.-as lehettem, amikor rájöttem, hogy földrajz-kémia szakos szeretnék lenni, ez a két tantárgy áll a legközelebb hozzám.

Már többen is mondták, hogy vegyésznek, geológusnak kellene mennem, de nem tudnám elképzelni magam azokban a szakmákban. :/

2014. júl. 22. 18:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jófej kémiatanárod van már!!:O

A mi kémiatanárunk jól tudja, hogy már az idei 11. évvégi kémiajegy beleszámít az érettségipontba, de ő nyugodt szívvel megadta a 4-est a 4,7 alattiaknak.. Márpedig jól tudja, hogy mi mindannyian a kémia faktosok közül kémiával szeretnénk foglalkozni az elkövetkezendőkben. És tőlünk rengeteget követel, és mondhatni vért sz@runk az ötösért.


De amúgy szerintem iratkozz át egy másik, erősebb suliba, ott lehet, hogy nem leszel mindenből dicséretes ötös, de valószínűleg többet fogsz tudni. Az irodalom miatt meg ne aggódj, mi jövőre érettségizünk és még csak Csehovnál tartunk (azaz a 11.-es könyv elején), belehúznak a tanárok az érettségi előtt, ne félj. Meg az érettségin úgysem kell tudni mindent, csak a tételeket amit megad a tanárod. Ha ezen felül nem akarsz tanulni, akkor majd érvelést, vagy novellaelemzést választasz a verselemzés helyett.

2014. júl. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Irodalomból épp, hogy előrébb vagyunk, mint a megszokott :D

A töri az aggasztó számomra, hogy több, mint 1,5 év kellett a 9. osztályos anyag befejezéséhez, a 10.-esben, pedig szinte sehol sem vagyunk.

Matekból meg oké, hogy megkaptam az 5-öst, de csak azért mert kiemelkedek a sok 1-2 közül, közben 10 végére még egy nagyon alap másodfokú egyenletet sem tudtam megoldani, a megoldóképletet még most sem tudom :/

2014. júl. 28. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!