Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakváltásnak számít ha...

Szakváltásnak számít ha ugyanarra az egyetemre, ugyanarra a szakra felvételizek újra?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy idő közben átvettek egyetemen belül is arra a szakra amire felvételiztem (támogatott helyre) de én mégis felvin keresztül szeretnék átmenni bizonyos okok miatt(valószínűleg felvesznek ugyanúgy allami támogatott helyre). Ilyen esetben ha abbahagyom a mostani szakomat és felvin keresztül újra ugyanerre a szakra kerülök az hivatalosan szakváltásnak minősül? Keletkezhet visszatérítési kötelezettségem ebből? Most végeztem az első évemmel ha ez számít.

2017. júl. 17. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez hivatalosan szakváltásnak minősül. De mik az egyéb okok? Lehet előnyösebb, ha a régi jogviszonyod marad meg, főleg, ha államis maradtál és államis vagy most is. Kell a tárgyaidat akkreditáltatnod újra, az új felvételinél.
2017. júl. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

WTF?

Szóval átvettek az egyetemen belül arra a szakra, amire jelentkeztél és államira.

Ennek ellenére te mégis felvin keresztül ezt mégegyszer megakarod csinálni?

Ennek mégis mi az értelme?


Amúgy tanulmányi osztály..

2017. júl. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van néhány tárgy amit nem akarok beszámíttatni ezért mennék inkább át felvin keresztül
2017. júl. 18. 17:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért mit veszítenél vele ha mégis beszámítanák? Csak a megszerzett kreditet tudod elfogadtatni, ha megegyezik 75%-ban a két tárgy. Ha viszont megszerezted a kreditet, miért ne fogadtatnád el? Semmi hátránya nincs szerintem, vagy van? Esetleg korrigált kredit index miatt?
2017. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Így újra fel tudok venni nyelveket, sportot ingyen és van egy szabvállom ami rosszabbul sikerült mint amire számítottam úgyhogy nem akarom hogy beleszámítson az átlagomba.
2017. júl. 19. 11:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor az így jó lesz.
2017. júl. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!