Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre felvételizek középiskol...

Jövőre felvételizek középiskolába és hogyha olyan iskolába mennék, ahol az angolt tanulom sok óraszámban, kéttannyelvűre mennék. Szerintetek ha majdnem anyanyelvi szinten beszélem érdemes elmenni oda? és mit tudok egy jó angollal kezdeni később?

Figyelt kérdés

2016. jún. 27. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is kéttannyelvűben tanultam, angol tudás jól fejlesztette (az más dolog hogy 1 éve hogy nem használom minden nap, nagy részét elfelejtettem)


Lehet tudnak olyanokat tanítani amiket még nem tudsz és árnyaltabbá, szebbé teszi beszédedet. Nem tudom van e már felsőfokú nyelvvizsgád, de ha nincs akkor majd csináld meg, jól fog az jönni. Illetve tudsz menni vele külföldre dolgozni, vagy itthon valami angollal foglalkozó szakmát tanulni. (pl anglisztika, bár nem tudom hol lehet azzal elhelyezkedni)

2016. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen pont ezen gondolkoztam milyen munkát lehetne jó angollal.még a külföldin gondolkoztam.:)
2016. jún. 27. 13:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem mennék angol kéttannyelvűbe, ha ilyen jól beszélsz alapból. Biztos sokat fejlődnél még, de én inkább elkezdenék egy másik nyelvet - akár kéttannyelvűn azt is. Én pl francia-magyar kéttannyelvűs vagyok, előtte én is angolt tanultam (persze azóta is folytatom második nyelvként), de szerintem magában az angol nem olyan nagy szám. Ne érts félre, nagyon klassz, hogy ilyen jól beszélsz, de az angol már nagyon elterjedt, elég 'általános', ha érted, mire gondolok. Szerintem egy különlegesebb nyelvvel párban nagyon ütős kombó lenne :)
2016. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az angoltudás fontos, de nem célszerű erre építeni a jövődet. Mondjuk úgy, hogy ez nem egy plusz már, hanem alap. Emellé kéne valami piacképes szakma (pl. mérlegképes könyvelő, jogász, orvos, ápoló, cnc hegesztő, mérnök - végtelen lehetőséged van) és természetesen minimum mégegy nyelv ismerete (lehetőleg a német vagy a francia legyen).


Angollal kapcsolatos szakok az angoltanár, anglisztika. Az előbbi hasznos, külföldön annyira nem, de ott is lehet vele érvényesülni. Az anglisztika felesleges. Sokan járnak oda. Szép és nehéz szak, de nem piacképes.


És mégegy megjegyzés: szerintem nem érdemes angol kéttannyelvúbe menni. Angolul otthon, egyeüdl is könnyen meg lehet tanulni, mert a csapból is ez a nyelv folyik. Különtanárt is aprópénzért lehet alálni, mert olyan sok az angoltanár. A helyedben inkább egy másik nyelvbl mennék kéttannyelvűre (francia, orosz) és önszorgalomból fejleszteném fel az angolomat felsőfokra. Ha kimész külföldre, angol nyelvterültere, akkor úgyis gyorsan belerázódsz ha "csak" felsőfokon beszéled az angolt.

2016. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek,lehet átgondolom akkor és mégsem pont arra a szakra megyek.:)
2016. jún. 27. 13:27
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Mi a fenének mennél oda, ha egyszer már most többet tudsz, mint amit ott megtanítanának?! Totálisan értelmetlen! Olyat tanulj, amit nem tudsz. És ne vedd el a helyet valaki más elől, aki viszont angolt tanulni megy a kéttannyelvűbe.
2016. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kedves utolsó hozzászóló,idézem az iskola leírását: "olyan gyerekek jelentkezését várjuk,akik jó angoltudással rendelkeznek" :) félreértések elkerülése végett.
2016. jún. 27. 14:51
 8/10 anonim ***** válasza:
De kéttannyelvűn tanulnád vagy csak emelt szinten?
2016. júl. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kéttannyelvűn
2016. júl. 17. 11:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Kéttannyelvűn bizonyos tantárgyakat angolul tanítanak, és az egyes tárgyak (pl matek, töri, földrajz, fizika etc.) szakkifejezéseit hasznos lehet megtanulni. Ez főleg akkor lenne hasznos, ha külföldi egyetemeket céloznál meg, vagy ösztöndíjprogrammal egy vagy két szemesztert külföldön töltenél.
2016. júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!