Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha középsuliban nagyon gyenge...

Ha középsuliban nagyon gyenge voltam matekból, de felvesznek egyetemre és mindennap átgyakorlom az anyagot akkor teljesíthetem a tárgyat? Vagy, van hogy vki tényleg buta, és nem tudja megoldani a feladatokat. :S

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Senki sem buta, csak baxik a tanulásra. Mióta tanulok, megy a matek, bár a nemtanulós időszak rendszeresen bebax nálam. Tanulhatom "újra". A matek jórészt humán és logika, olyan, mint egy vers, vagy egy töri tétel.
2012. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szerinted egészségügyi szervező szakon nagyon kemény lehet?:S
2012. jan. 19. 21:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én világ életemben 2-es 3-as voltam matekból, és mégis közgázra jelentkeztem, ami azért kemény matek. De egy dolog biztos: az egyetemi matek tanulható és a tankönyvek is viszonylag jól elmagyarázzák. Nálunk lehetett plusz konzultációt igényelni, amikor átbeszéltük még egyszer a matekot. Én is nagyon féltem tőle, de bele lehet jönni :) Nem olyan para, mint amilyennek hittem :)

Sokat kell gyakorolni, szinte mindennap egy fél vagy 1 órát rá kell szánni, de megtanulható és megérthető. Kitartást hozzá, szerintem ne félj tőle, és amúgy is, biztosan lesz majd valami jobb matekos csoporttársad, akitől kérhetsz segítséget. Ez nálunk is így megy, a jobbak mindig elmagyarázzák a gyengébbeknek, amit nem értenek, mondjuk mi eléggé összetartóak vagyunk, de egyetemen erre szükség van.

2012. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. jan. 20. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!