Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri pszichológia vagy...

Megéri pszichológia vagy biológia szakot végezni?

Figyelt kérdés
A kérdés engem nem érint, csak egyikben sem látom a lehetőséget. Van szükség ennyi pszichológusra? Biológia után hol lehet elhelyezkedni? Szerintem tipikusan az a 2 szak, ahol sokat kell tanulni de a diplomának nimcs nagy értéke. Ez tényleg így van, vagy én látom rosszul? Jog ugyan ez, annyi ügyvéd van, van ennyire szükség?
2017. júl. 25. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Ha ennyire érdekelnek ezek a dolgok, akkor nem érdemes. Én biológus vagyok, itt kutatónak tanítanak, alapképzéssel laboráns lehetsz max. vhol, minimum az msc és a pHD. Akkor pedig el tudsz helyezkedni, már ha tényleg kutató akarsz lenni. Mert van 1-2 ismerősöm, aki le se sz.rja az egészet, eltanulgat, néha bemegy a laborba és kész. De ez nem az a szak, ahol ezt megengedheti magának az ember. Itt már bsc alatt laborba kell járkálni, hogy az ember fejlődjön és bedolgozza magát stb.
2017. júl. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%
Pszichológia és biológia esetében valóban ilyen a helyzet, de az hülyeség, hogy jog ne érné meg. Amikor a rengeteg ügyvéddel példálóznak az emberek mindig elfelejtik, hogy mennyi biztos állás van az állami szférában jogász végzettséggel...
2017. júl. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
20%

Egyet értek az első válaszolóval. Biológián kutatókat képeznek, az ember ha végigcsinálja a bsc-msc-phd utat, akkor igenis lesz munkája, ha komolyan veszi.

Alapból nem tolnak ezen a pàlyán senkit, de nagyon nagy szabadságot és lehetőségeket ad annak, aki képes vele élni.

A pszichológiának őszintén nem túl sok értelmét látom, pláne ennyire sok hallgatónak. Ez lényegében egy "luxus szolgáltatás", aminek én sokkal kisebb jelentőségét látom, mint a kutatók képzésének. Kutatás+fejlesztésre mindig szükség van, ellenben a pszichológus nem fogja megoldani a problémákat, ellenben a pénztárcát lesz vékonyabb.

2017. júl. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!