Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki napi 4,5...

Van itt olyan, aki napi 4,5 órát utazik oda-vissza egyetem miatt?

Figyelt kérdés
Vidékre kell költöznöm, eddig Budapesten laktam, az egyetem is ott van. 45 perc alatt mindig bent voltam. Meg lehet szokni a sok vonatozást? Mennyire megterhelő?

2017. júl. 26. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem (!) ebben az esetben már jobban megérné levelezőre átmenni. Már eleve ha a vonatjegy/bérlet árakat nézzük. Nyilván ez függ attól is, hogy nappalin mennyire tudod tömbösíteni az óráidat.
2017. júl. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én bicajjal, busszal, vonattal, villamossal, majd kis láb buszozással érek az egyetemre.

Nem mondom, hogy kibírhatatlan, de azért elég megterhelő tud lenni.

Ha csak vonatod van, akkor még szerencsés is vagy, mivel nem kell összehangolni őket. Nekem ez jelenti a legtöbb problémát. Sokszor a vonat késése miatt késem le a buszt, és ez 18:00-tól kezdve elég nagy teljes órás késéseket eredményez.

Én kritikus helyen lakok, az ország keleti régiójában, és hát sok bűnfészeknél megáll a vonat, itt szoktak problémák lenni, de ezt letekintve nem szokott gond lenni.

1-2 kalauz van, aki elég fura jellemű, de velük sem lesz gond.

Az utasok nagyon piszkosan szokták maguk után hagyni a fülkéket- kocsikat, így minden leülésnél érdemes ellenőrizni, hogy nincsen-e valami az ülésen-ülésben. Én már így ültem vizeletbe, illetve fekáliába. Ez leginkább a bőrtől eltérő huzatoknál jelent gondot.


Az illemhely állapota az katasztrofális szokott lenni, tehát érdemes magadnál tartani zsebkendőt, vagy papírtörlőt, vagy valami ehhez hasonlót.


Ezek után némileg furán hangozhat, hogy érdemes minél több dolgot megcsinálni vonatozás közben, tehát pl.: reggelizni, vacsorázni, fogmosás, anyagok átnézése, esetleg jegyzőkönyvek- beadandók írása, kötelezők olvasása stb stb szóval próbáld ezt az időd nem csak utazásra fordítani, hanem aktívan amit csak tudsz azt csinálj meg ott, ezzel sokat javíthatsz a helyzeteden.


Próbálj nem elaludni, ezt egy fülessel, és zenével kitudod küszöbölni. Az értéktárgyaidat, ne egy helyen tartsd, és az okmányaidat sem.

2017. júl. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm, de sajnos ez nem megoldható, ebből a szakból csak nappali indul.

Második: Köszönöm a részletes választ! Nekem ebből a nagyobb része vonat lesz, a többi bkv, de az szerencsére elég sűrűn jár.

2017. júl. 26. 12:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekben mások is kollégiumba vagy albérletbe mennek.


2 órás út már sok... Ez kb Győr - Bp. távolság.

2017. júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ez szaktól is függ. Hogy lesznek óráid? Nekünk volt, hogy 7től Zh-t írtunk vagy 7:30kor kezdődött a vizsga. De volt 3 olyan nap, amikor 8kor lett vége az utolsó órámnak. Én pl tuti nem bírnám. De ha nagyon elszánt vagy és a vonaton tanulsz, és elég nekes napi 4 óra alvás akkor el tudom képzelni:D
2017. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is így lenne ha nem vesznek fel koliba. Albérletre nincs pénz, magánkoliról már lecsúsztam meg szintén szűkösen lenne rá pénz, 130km-ről kéne vonatozni minden nap oda-vissza. Tuti nem iratkozok be ha nem vesznek fel koliba. Elküldöm őket a k#&rva anyjukba, elmegyek dolgozni, jövőre meg jelentkezek máshova. F#&szom se fog napi 4 órát utazni plusz még az az idő amit Pesten kell utazni az egyetemig.
2017. júl. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én napi 90 percet oda-90 percet vissza (néha 110 is kerekedik belőle), meg lehet szokni, strapás, de van jó oldala, utazás közben mindig rákényszerültem, hogy tanuljak, mert nem volt jobb dolgom, itthon pedig nem lett volna kedvem, vagy mindig találtam más elfoglaltságot.
2017. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!