Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ennyire értelmezhetetlen...

Miért ennyire értelmezhetetlen a ponthatár sokak számára? Mitől terjednek el fals infók ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha elérte valaki a ponthatárt, felvették. De miért gondolják mégis nagyon sokan azt, hogy ezen felül még majd szelektálni fognak? Honnan jöttek ezek az infók?
2017. júl. 26. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Eszak Koreabol
2017. júl. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, amikor én felvételiztem a pattintott kőkorszakban, akkor még kiadták papír alapon a tájékoztatót. MI meg elolvastuk. Most rákeres a szakra, ami érdekli, megnézi, mik a feltételek és slussz.

Pedig világosan benne van most is:

Ponthatár alatti felvételi összpontszámmal senki nem vehető fel, viszont a ponthatárt elért jelentkezőt fel kell venni, kivéve, ha a jelentkezési sorrendjében előrébb megjelölt helyre már felvételt nyert, vagy a felsőoktatási intézmény – miután az adott képzésen a felvétel alapvető feltételeit teljesítő, azaz érvényes felvételi pontszámmal rendelkező jelentkezők száma nem éri el Tájékoztatóban megadott minimális szakos kapacitást – a meghirdetett szakot nem indítja el.

2017. júl. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Sehonnan nem jönnek ilyen infók, egyszerűen a felvételizők fele simán idióta és kész... Gondolj már bele, egy ilyen egyszerű dolgot nem tudnak értelmezni 18-20 éves felnőtt emberek, ez azért elég nevetséges... Az a legnevetségesebb, hogy fel fogják őket is venni. Ebbe gondolj bele, hogy egy olyan ember aki nem tudja megérteni azt, hogy ha eléred a ponthatárt akkor felvettek, szeptembertől egyetemistának mondhatja majd magát. Ez a borzasztó... Itt lakik a szomszédban egy 8 általánost végzett cigánygyerek, ha most átmegyek és mondom neki, hogy "barátom, ha van annyi pontod amit este a szakodra meghirdetnek akkor fel vagy véve" akkor megérti. Ezeknek az embereknek akiknek érettségijük van, gyakorlatilag jópár hónapja csak ezzel kell(ene) foglalkozniuk és a jövő értelmisége lesznek, nem sikerült megérteni... Ez azért elég durva.
2017. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is most felvételizek, de néhány kérdésnél már én szégyellem magam, hogy mennyire tájékozatlanok egyesek... De már az érettségi időszaknál meg az érettségi eredmények megtekintésénél is feltűnt, némelyek mennyire nincsenek tisztában teljesen alap információkkal. Én ha valamiben nem voltam biztos, megnéztem felvin, szerintem nem volt olyan kérdésem, amire ne találtam volna ott meg a választ.
2017. júl. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Magyarországon az egy főre jutó hülyék száma kettő, a felvételizők között pedig három.

Nyugodj meg, a sötétség teljesen általános, nem kirívó.

2017. júl. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kedvenc típusom az, aki abbéli félelmében, hogy nem éri el az álomszak ponthatárát, sorrendet módosít, majd amikor kiderül, hogy bekerült volna, azután szaladgál, hogy nem mehetne-e oda mégis...mutatja, mennyire nem érti a rendszert, hiszen, ha értené, akkor pont az álomszak lenne elöl, hátha bejut, tudná, hogy nem veszélyezteti a bejutást a reálisabb szakra a sorrendiség.

A magyarázat amúgy szerintem az, hogy a gimisek még nagyon szokva vannak a szájbarágáshoz. Mondjuk én értettem a felvételi rendszert akkor is, amikor érettségiző voltam. Távol álljon tőlem, hogy bárkit is bántsak, de tényleg megérthető némi logikával. A gond az, hogy sokan egyszerűen nem szoktak hozzá ahhoz, hogy gondolkodjanak egy problémán, maguktól utánajárjanak, mert azt várják, hogy eléjük teszik a megoldást, megmondják nekik a tutit, és nem kell semmit önállóan intézniük. Kiskoruk óta.

2017. júl. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!