Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Corvinus penzügy számvitelről...

Corvinus penzügy számvitelről hogyan mehetnék közgazdasági elemző mesterszakra?

Figyelt kérdés
Jelenleg első éves pénzügy számviteles vagyok, nemrég jöttem rá, hogy inkább a gazdaságelemzés pálya vonz. Próbáltam utánanézni google-n a bemeneti követelményeknek, de nem lettem sokkal okosabb. Esetleg van valakinek személyes tapasztalata, vagy tudna valaki valamilyen linket küldeni amiben benne van hogy milyen targyakat kérnek?

2017. júl. 26. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2017. júl. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt olvastam már, de ez milyen tárgyakat takar? Ha a mikro I,II-t és a makroökonómiát elvégzem akkor már mehetnék erre az mscre?
2017. júl. 26. 19:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Most ez komolyan gondolod, mármint úgy hogy lehúztál egy évet már az egyetemen?

Azért ez durva... :D :D

MSC-hez mindig kell egy alap diploma, amin pont most vagy. Majd ha azt elvégezted, akkor tudsz menni mesterre.

2017. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na ne mondd okoska.. gazdelemző mesterre matek kell meg közgáz (mikro és makro) tárgyak a link alapján. Alkalmazott közgázon mikro I., II. van meg makro ami ebbe a leírásba tartozik, matekkal nem lesz gond mert azt eleve emelt szinten tanulom.


Várom a további válaszokat

2017. júl. 26. 20:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Még az előzőhöz: tudom hogy kell egy befejezett bsc ahhoz hogy tudjak jelentkezni
2017. júl. 26. 20:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a PTE oldalán találtam, a Corvinus sajnos annyira inkompetens, hogy ezt képtelen volt kitenni a honlapjára, de mivel jogszabály határozza meg, valószínűleg ott is nagyon hasonló követelmények vannak.


Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: az alkalmazott közgazdaságtan, a gazdaság- és- pénzügy-matematikai elemzés alapképzési szak.


A meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban számításba vehető: a gazdaságtudományok képzési területről az emberi erőforrások, a gazdálkodás és menedzsment, a kereskedelem és marketing, a nemzetközi gazdálkodás, a pénzügy és számvitel, a turizmus-vendéglátás, az üzleti szakoktató, az informatikai képzési területről a gazdaságinformatikus alapképzési szak.


A meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá: azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.

2017. júl. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#3-as


Köszönöm, megtaláltam a folytatását is: E szakok esetében a belépéshez szükséges minimális kreditek száma 80 kredit az alábbi területekről: 


- gazdaságtani és társadalomtudományi ismeretek (mikroökonómia, makroökonómia, közgazdaság, gazdálkodás) területéről 50 kredit; 


- módszertani ismeretek (matematika, statisztika, ökonometria, döntéstudomány és informatikai ismeretek) területéről 30 kredit. 


A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató a korábbi tanulmányai alapján a felsorolt területeken legalább 50 kredittel rendelkezzen. A mesterképzésben a hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni.



A módszertani ismeretekhez valószínűleg meglesz a kredit. Az első kritériumhoz Makro, mikro-s tárgyaimból max 18 kreditem lesz, viszont oda van írva hogy gazdálkodási, társadalomtudományi tárgyak. Ez mit takar? Társadalomtudományi tárgy pl amiket kötelezően választottnak vehetek fel? Gazdálkodási tárgy pl a pénzügytan?

2017. júl. 26. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!