Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha majd közgazdasági elemző...

Ha majd közgazdasági elemző szakra akarnák menni, akkor ez a kettő alapszak jó lenne oda?

Figyelt kérdés
Magas a ponthatár az Alkalmazott közgázra ezért ,ha nem érnem el azon gondolkodtam,hogy Gazdasági informatikával vagy Matek alapképzéssel tudnék jelentkezni rá a jövőben majd?

#matematika #gazdaságinformatika #alkalmazott közgazdász
2017. jan. 28. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Felvi.hu alapján:


"A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:


Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: az alkalmazott közgazdaságtan, a gazdaság- és- pénzügy-matematikai elemzés alapképzési szak.


Továbbá: a gazdaságtudományok képzési területről az emberi erőforrások, a gazdálkodás és menedzsment, a kereskedelem és marketing, a nemzetközi gazdálkodás, a pénzügy és számvitel, a turizmus-vendéglátás, az üzleti szakoktató, az informatikai képzési területről a gazdaságinformatikus alapképzési szak, valamint azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad. E szakok esetében a belépéshez szükséges minimális kreditek száma 80 kredit az alábbi területekről:


- gazdaságtani és társadalomtudományi ismeretek (mikroökonómia, makroökonómia, közgazdaság, gazdálkodás) területéről 50 kredit;


- módszertani ismeretek (matematika, statisztika, ökonometria, döntéstudomány és informatikai ismeretek) területéről 30 kredit.


A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató a korábbi tanulmányai alapján a felsorolt területeken legalább 50 kredittel rendelkezzen. A mesterképzésben a hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni."

2017. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, én ezt nem találtam :) .Akkor ,ha jól értem 80 kreditet kell szereznem összesen.Ha gazdinfóra mennék még 30-at, matekkal meg 50-et kellene szereznem egy vizsgával?
2017. jan. 29. 18:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Gazdinfon is tanítanak matematikát, statisztikát, stb. Azzal biztos, hogy több kreditet tudnál elfogadtatni, nem hiába szerepel a hivatalos tájékoztatóban is.
2017. jan. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Matekra van példa.


[link]


Profilváltó karrier 3.

ELTE matematika alapszak

ELTECON-MA Közgazdasági elemző mesterszak

Magyar Telekom, elemző munkatárs

2017. febr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,ha van még valami írjátok nyugodtan :)
2017. febr. 9. 20:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Gazdinfón végeztem, gyakorlatilag nulla köze van a közgazdasági elemzéshez, sőt, tisztán közgazdaságtannal foglalkozó tárgyunk kb. nem is volt. Úgyhogy ha ez az álmod, akkor inkább kapd össze magad, hogy felvegyenek alkalmazott közgázra.
2017. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!