Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova tudnak elhelyezni ennyi...

Hova tudnak elhelyezni ennyi gazdasági végzettségű egyetemistát?

Figyelt kérdés
Mindig érdekelt ez a kérdés.Azt hallom,hogy így is elég nagy túlképzés folyik az országban ,mégis a legtöbben a gazdasági szakokat választják.Évente több ezren kerülnek ki az egyetemekről és esélytelen ,hogy annyi munkahely lenne ahova eltudnák helyezni ezt a sok fiatalt.Talán a nemzetközi gazdálkodás illetve a gazdinfósok akikre van kereslet , de a legtöbb szak már így is nagyon "túlképzett".Most néztem,hogy gazdasági és menedzsmentre kb 4000-en jelentkeztek és azért a gazdaságisoknál nincs akkora "selejtezés",mint pl a mérnöki szakokon/orvosin,tehát jó eséllyel nagyon sokan elvégzik.Mit gondoltok erről?Megéri gazdasági szakra menni?Miért ennyire felkapott?Milyenek az elhelyezkedési lehetőségek?
2017. júl. 26. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Én gazdinfós vagyok, minket valóban "jobban szeretnek". Tapasztalataim szerint a munkáltatóknak tényleg szükségük van az informatikához értő, de a gazdasági rendszert átlátó emberekre, illetve IT cégeknél is van így lehetőségünk dolgozni.


Rengeteg gazdasági tanulmányokat végző ismerősöm van, és egyébként én is gondolkodtam már ezen, de senkinek sem akadt (eddig) különösebb nehézsége munkakeresés során, a multiknál valahogyan állandóan akad hely. Az más kérdés, hogy ugye mivel még tanulnak, így gyakornokként dolgoznak főként, ezért a fizetés is jóval kevesebb, de ez itt mindenhol így van.


Nagyon sokan, főként a tehetősebbek a családi vállalkozást viszik tovább gazdasági diplomával, az ügyesebbek sajátot is indítanak.

2017. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) A turizmus és vendéglátást nem értem még miért jelentkeznek rá ennyien (most is vagy 2000-en választották), konkrétan egy szakközépben megtanítják ugyanazt amire szüksége lesz.Ismerősöm elvégezte és most mesterre jár belőle ,mert rájött ,hogy az érettségivel rendelkezőket ugyanúgy felveszik az adott munkára,mint őt 4 év tanulással a háta mögött.Ő meg is bánta ,hogy anno ide felvételizett.Azért egyetemi diplomával nem akar az ember recepciós,pincér vagy mosogató lenni...
2017. júl. 26. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!