Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik Magyarország legelitebb...

Melyik Magyarország legelitebb/legpresztízsesebb egyeteme?

Figyelt kérdés

2017. júl. 27. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
milyen területen?
2017. júl. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondhatjátok terület szerint is, de úgy általánosságban kérdeztem
2017. júl. 27. 09:12
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem az ELTE, legalábbis tudtommal azt tartják annak. De hogy tényleg megérdemli-e ezt a "címet", az kérdéses, szerintem minden egyetemen van, ami jó, és van, ami kevésbé, így biztos ott is vannak olyan szakok és karok, amelyekkel jobban el lehet helyezkedni a későbbiek folyamán, és olyanok is, amikkel egyáltalán nem, vagy vannak ott is jó tanárok, oktatók, előadók és kevésbé jók. De szerintem, ha van egyetem Magyarországon, amit az "elit" jelzővel illetnek, az az ELTE.
2017. júl. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem (ilyen sorrendben):


műszaki tudományok, alkalmazott tudományok: BME, OE

gazdasági tudományok: BME, BCE

humán jellegű tudományok: ELTE

orvosi tudományok: SOTE


Persze jóval nagyobb felbontásban és részletességgel lehetne ezt a témakört vizsgálni, de nagyjából ez az emberek fejében élő vélemény, amely körülbelüli válasz lehet az általad feltett "presztízs"-re.

2017. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Én csak informatika tekintetében tudok nyilatkozni. SZTE, ELTE, BME nem feltétlen ebben a sorrendben, amennyire tudom ezen a területen ez az elit. Nem tudom melyik mennyire erős, engem most SZTE-re vettek fel, máshova nem is jelentkeztem szóval azokkal nem vagyok tisztában.
2017. júl. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
14%

Kedves kérdező. A legelitebb egyetem ma magyarországon nem A BME, ELTE, SOTE és hasonló társaik..... persze műszakinál a BME a legnagyobb nevű, orvosinál a SOTE, jog, bölcsészet, és egyéb területen meg az ELTE.


De jelenleg magyarország legelitebb egyeteme a CEU. A Soros által pénzelt egyetem. Na ott tényleg az elit közé lehet kerülni. Politikus gyerekek tanulnak ott külföldről is, ott igazán ütős kapcsolatokat lehet kialakítani. Bekerülni viszont baromi nehéz. Minimum summa cum laude diploma kell hozzá,,meg 1-2 nyelv felsőfok ismerete.

2017. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!