Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia OKTV-sek! Mit ajánlotok?

Biológia OKTV-sek! Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Van itt olyan,aki jó helyezést ért el biosz OKTV-n? Vagy csak bejutott a 2. fordulóba?Melyik könyvből érdemes készülni?

2017. júl. 29. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Én bejutottam a második fordulóba, a döntőről egy ponttal maradtam le (mondjuk nem készültem túl magam, mert felvételi szempontjából semmit nem jelentett volna, ha helyezést érek el). Az első fordulóból viszont nagyon jó pontszámmal jutottam be, akkor bent voltam a legjobb 30-ban (2. kat.). :)

Én csak a mozaikos könyveket tanultam, abból is az embertant, a sejtbioszt és a növénytant (ezeket a tesztsorokat is választottam). Sokszor elolvastam a leckéket, megcsináltam vagy 5-6 előző évekből származó feladatsort, és így szinte sima ügy volt. :) A második forduló már nem piskóta! :D Ott olyan szakszövegeket tolnak az ember orra elé, hogy csak pislogtam. Itt is az előző évek feladatsorait csinálgattam, átnéztem a mozaikos könyveket, de ez nagyon kevésnek mutatkozott. A gombákat és a genetikát, elektroforézist, különböző spektroszkópiai módszereket érdemes lett volna jobban átnéznem, mondjuk a Fazekas-Szerényi Biológia I-II. könyvéből, de persze utólag mindig okosabb az ember. :) Azt javaslom, hogy olvass sok szakszöveget az interneten, csinálj populációgenetikás feladatokat, mert az nagyon jól jön. Emellett nem árt tisztában lenni a kémiával és a fizikával sem, én a biokémiás részeket sokszor csak a kémia miatt tudtam.

A döntőről már nem tudok nyilatkozni, de remélem, valamennyit segítettem. :)

2017. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszod,nagyon hasznos volt! :)

Milyen egyetemre jársz? Talán orvosi?

2017. júl. 30. 10:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Majdnem, most felvételiztem és gyógyszerészetire fogok járni szeptembertől. :) (Mindössze a félreértések elkerülése végett mondom, hogy orvosira is felvettek volna, de én GYTK-t jelöltem első helyen, ez volt az álmom.) :)
2017. júl. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok, sok sikert! :) A bioszod hány százalék lett? :)
2017. júl. 31. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm! :)

94% lett a biosz emeltem (az OKTV azért sokat segített, főleg az ismétlés miatt)

2017. júl. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én múlt évben (11.-ben) 38. lettem a döntőn, szóval tudok egyet s mást mesélni.:) (Emlékszem, hogy anno nyáron én is írtam ki ide egy hasonló kérdést.)

Hogyha komolyan gondolod a versenyt, akkor elég sokat kell rá készülni, nekem a szeptembertől áprilisig tartó időszak főleg erről szólt, viszont én nagyon szerettem. Azt ajánlom, hogy először mindig csak az adott forduló témáira, feladattípusaira koncentrálj, a többire lesz időd később is felkészülni. Az első fordulótól még nem kell hasra esni, de azért itt is tudnak olyant kérdezni, ami igencsak elbizonytalanítja az embert. Én személy szerint a mozaikos könyveket részesítem előnyben (és megsúgom, az ezekben a könyvekben található ábrákat előszeretettel teszik bele az OKTV-s feladatsorokba), bár nekünk sajnos 10.-ben nem ilyenünk volt, és én ezt nem is vettem meg, csak a 11.-est és később a 12.-est. Ezekből viszont teljesen egyedül készültem fel (novemberben még szinte sehol sem tartottunk alapórán). Szóval a 10.-es mozaikos helyett a Szerényi-Fazekas-féle Biológia 1-2-t szereztem be (az utóbbit csak hónapokkal később), és szerintem még egyetemen is használni fogom, nagyon tartalmasak és a középiskolás anyagon is túlmutatnak (bár az első fordulóban nem igazán kell többet tudni, mint az érettségin, azt viszont biztosan). Tehát én ezeket ajánlom, meg az internetet. Szerintem elég, hogyha van egy jó könyved, interneten úgyis sok forrást találsz még, ahonnan több információt gyűjthetsz. Aztán érdemes OKTV-feladatokat csinálgatni, minél többet, mert néha egy korábbi probléma vagy kérdés később is előfordul, csak más formában (második fordulónál több ilyen is szembe jött velem, és hogy örültem nekik :D)


Ha bármi kérdésed van, szívesen segítek akár itt, akár privátban is.:)

2017. aug. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!