Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki valamilyen nyelvszakon,...

Aki valamilyen nyelvszakon, szakirányon tanul (t), tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy egy ilyen szakon leginkább magát a nyelvet tanuljátok, vagy úgy a komplett történelmét, kultúráját az adott országnak, ahol a nyelvet használják?

Mennyire lehet egy ilyen képzésen megtanulni folyékonyan az adott nyelvet? Társalogni tanultok inkább, vagy nagyobb hangsúly van a grammatikán, nyelvtanon, mondatelemzésen például?

Van lehetőség utazásra, hogy a nyelvhasználó országban is kipróbáljátok magatokat?

Tanultok pedagógiát?

Mennyire lehet elhelyezkedni egy effajta diplomával?

Köszönöm a segítséget!



2017. júl. 30. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
2017. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Angol szakos vagyok (vagyis angol tanáris, de a te szempontodból mindegy, mert kb. ugyanazt tanulom mint az alaposok). Nyelvet csak első évben tanulunk, de már akkor istöbbségben vannak a nyelvészet, irodalom, töri tárgyak. Második évtől már elvárt, hogy felsőfokon beszélj, de persze jobb, ha már úgy mész oda, hogy tudsz :) Nagyobb nyelvek esetén (pl. német, francia, angol) ne várd, hogy ott megtanítanak, mert nem fognak. Kisebb nyelveknél van olyan,hogy az alapoktól kezdik teljesen (pl. orosznál). Amúgy órákon, ha a tanár megérti amit mondasz, nem nézi senki a nyelvtani, nyelvhelyességi hibákat, ki se javítják. ha egy töris vagy irodalmas óra van, az ötleted a lényeg, nem a fogalmazásod. (Jó, nyilván annak is köze van hozzá: ha az órai részvétel is számít, nyilván jobb jegyet kapsz, ha gyakran felszólalsz, és szépen adod elő magad). Erasmusra meg hasonló programokra lehet menni, kimondottan ilyen gyakorlat nincs, de sok anyanyelvi tanárunk van. Pedagógiát az alap angol szakosok nem tanulnak; felvehetik ők is szabad kreditnek, mint mindenki más, de nekik ez nem szükséges. Én tanár leszek, így értelemszerűen tanulok pedagógiát és pszichológiát is :) Hogy mennyire lehet elhelyezkedni alapszakkal nem tudom, én inkább ajánlom az osztatlan tanári képzést. Két nyelvet tanulhatsz egyszerre pl., és azzal akár taníthatsz is, míg sima nyelvszakos diplomával nem nagyon vesznek fel általános vagy középsuliba.
2017. júl. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!