Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik akkor, ha autóveze...

Mi történik akkor, ha autóvezetés tanulása közben összetörik az autó, vagy balesetet okoz a tanítvány?

Figyelt kérdés
2008. okt. 18. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez ciki. Először is sűrűn bocsánatot kell kérni az oktatótól, és ennyi. Téged nem terhel felelősség. Olyan, mintha az oktató vezetne. Ez alól kivételt képez, ha direkt okozod a balesetet. Tehát ha azt üvöltöd, hogy nekimegyek a mellettem menő kocsinak, és rántasz egyet a kormányon, akkor viszont beperelhet. De máskülönben nem. De ritka, hogy tanulóvezető balesetet okozzon. Ezen ne agyaljál előre!
2008. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az oktató fürge, mint a villám - és figyel.

Hacsak nem valami extrém eset van, jó eséllyel elkerüli.

2008. okt. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én kérdeztem az oktatómtól, hogy mi van, ha mondjuk elütök egy gyalogost, akkor azt mondta, hogy rendőrségi vizsgálat.
2008. okt. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy oktató ismerősöm.Egy baleset után, amikor a ló a lovaskocsiból benézett az ő oldalán az ablakon. Szóval tanulója egy kereszteződésben lovaskocsival ütközött. Akkor 2 hónapig nem oktatott mert a kocsi szervizben volt. A biztosító fizetett. A tanulónak anny kára lett,hogy az ismerősöm megkérte keressen másik oktatót.

Ez van.

2008. okt. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:D okés... köszi a válaszokat :):):)
2008. okt. 19. 11:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatás alatt a gépjármű vezetőjének az oktató minősül. Egy baleset esetén általában a gépjármű vezetője a felelős. A tanuló igazából csak szándékosan tudna kárt okozni, de egy jó oktatónak hihetetlen reflexei vannak. :)

Pedálok kezelését abszolut felügyeli az oktató(saját pedálokkal tud gyorsítani, fékezni, és a te lábadat is fel fogja rántani ha te fékezni szeretnél de nem kéne). Leginkább a kormány lehet problémás, de a tanuló se öngyilkosjelölt, nehezen képzelhető el, hogy hirtelen a szembejövő kamion elé kapja a kormányt, minden ok nélkül. Ha meg necces szitu van(gyerek kiszalad az utra a labda után) akkor azt az oktató már jóval előbb látja és biztos, hogy ura lesz a helyzetnek.


Szóval a lényeg: addig próbálj ki bármi hülyeséget, amíg oktató van melletted. Addig felügyelten próbálkozhatsz szinte bármivel, aztán az oktató elmondja mit csináltál jól vagy rosszul. Azon semmiképp ne parázz, hogy összetöröd az autót, mert egyrészt nem tudod, ha meg mégis, akkor az oktató volt a hülye, hogy nem védte ki.

2008. dec. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lorah válasza:
Az én oktatóm folyton telefonozik. Egyik alkalommal a rutin pályán váltásnál nem nyomtam be teljesen a kuplungot(maradt még vagy 1-2 centi) és csúnya hangja volt a váltásnak. (Persze ekkor is telefonozott). Annyit mondott rá hogy figyeljek oda, hogy teljesen be legyen nyomva mert tönkremegy. Aztán kellett még váltanom párszor, semi gondd nem volt. Ő is ment még az autóval. Ma reggel pedig szólt, hogy az autó szervizben van mert bekrepált a kuplng. Igy később megyek vezetni. Na ilyenkor mi van? Miattam lesz rosz az autó??Idegesít a dolog. Előre is köszi a válaszokat.
2015. márc. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!