Boncmester képzés?

Figyelt kérdés
Engem mindig is érdekeltek az ilyen dolgok, egyáltalán nem undorodok az elhunytaktól sem, illetve nagyon is érdekesnek tartom. Szerintetek el lehet vele helyezkedni Magyarországon? Hallottam olyat is, hogy mindenki lenézi őket, illetve max 100-110 ezer forintot keresnek.. Valaki aki szakmabeli, vagy családjában van boncmester tudna segíteni, mesélni?

2017. júl. 31. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen kb ennyit keresnek, a fizetés pedig fix, az egészségügyi bértábla szerint.


El lehet vele helyezkedni, mivel nem sokan választják ezt a szakmát, viszont ne úgy képzeld el, mint a filmekben, bár én nem ekként dolgozom, de voltam pár boncoláson, amit patológus vezet, és a boncmester az ő segítsége.

2017. júl. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

valaki néhány nappal ezelőtt ezt írta:

Az a baj, hogy nem nagyon lehet vele elhelyezkedni, nagyon telített és többnyire kihallásos alapon lehet vele munkát találni.

Ahhoz képest meg szerintem sok az a 200 X ezer forint a képzésért.

Ha sikerült vele elhelyezkedned mégis, akkor egyrészt nagyon alja munka... Boncolni is kell elég sokat, de a trutyi takarítás az végtelen, akkor is ha elvileg létezik olyan hogy boncsegéd vagy mi, akinek a feladata lenne ez. Meg a halottakat kell felöltöztetni. A bér az minimál, vagy nagyon max. 100 nettó. Egyes esetekben 3-4 vagy akár töb ezret is ad a család a felöltöztetésért, de szerintem ezt etikátlan elfogadni. A kórházban mindenki lenéz, s igazából a legtöbb boncmester olyan is. 90% proli es sok az alkesz.


Ha érdekel a dolog és 30 alatti vagy, akkor szerintem inkább kezdj egyetembe, akár ÁOK-ba. Akárki akármit mond sose késő! És onnan lehetsz meg patológus.

2017. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!