Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákigazolvány matrica?

Diákigazolvány matrica?

Figyelt kérdés
Van-e valami különbség a levelező tagozatos diákigazolványhoz járó matrica és egy nappali tagozatos diákigazolványhoz járó matrica között? Akár színben, akár a rajta szereplő számokban, avagy mennyire nézik ezeket az ellenőrök?

#közlekedés #BKV #levelező #nappali #diákigazolvány #Budapesti Közlekedési Központ #diákigazolvány-matrica #közlekedési kedvezmény
2017. júl. 31. 16:13
 1/10 anonim válasza:
100%
Nem tudom, hogy van-e különbség, de én esti gimiben tanulok és ugyanúgy a 3500 forintos diák bérletet használhatom.
2017. júl. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Levelező tagozaton nem lehet igényelni 50%-os, tanulói bérletet helyi közlekedésen, az viszont érdekelne, hogy egy levelezős matrica ugyanúgy néz-e ki, kvázi egységes-e, mint a nappalis, vagy az estis? Úgy tudom, csak a diákigazolványon van ez megkülönböztetve: nappali tagozat-nap, esti tagozat-hold, levelező tagozat-boríték.
2017. júl. 31. 16:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A matrica ugyanaz, csak az igazolvány más
2017. júl. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ezt a nap, hold dolgot nem tudom, az egyémnek az elején ott van hogy munkarend: NAPPALI szép nagy betűkkel, szóval ellenőr ezt könnyen észreveszi. Napocskát nem látok :)
2017. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez a nap-hold-boríték dolog a régi típusú, kék színű diákigazolványokra jellemző, az új fajták (narancsos, barnás színű) már szövegesen tartalmazzák ezt az információt.


A kérdésre válaszolva: a matricákban nincs különbség, teljesen ugyanolyat kapsz, mint a nappalis hallgatók (én dolgoztam ilyen irodában és matricáztam diákigazolványokat), viszont magán az igazolványon szerepel, hogy levelező tagozatos, és ha bárki véletlen megnézi, és kiderül, hogy te valamilyen kedvezményt jogosulatlanul veszel igénybe (pl. utazási bérlet), akkor eléggé megszívod.

2017. júl. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kérdező arra kíváncsi, hogy ha képzési rendet váltott (nappaliról pl. levelezőre), így megvan mindkét diákja, de a hitelesítő matricát a levelezőre kapja meg, akkor "elvi lehetősége" van-e, hogy a nappalira átapplikálja, vagy a matrica eltérő...

A válasz: ugyanazt a matricát kapják a levelezősök és a nappalisok is, tehát elvi lehetősége ennek van, ha elég ügyes vagy. :o

2017. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 fején találtad a szöget, erre voltam kíváncsi :D tehát elviekben működhet a dolog, gyakorlatban meg csak a jószerencsén múlik...

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat! :)

2017. aug. 1. 00:03
 8/10 TroianaBell válasza:
Hu hat sok sikert az atragasztashoz, de ezek nem igy vannak direkt oda ragasztva, hogy ne lehessen leszedni, kulonben megszakad? Nalunk gimibe ugy volt, hogy nem szedtek le a diakrol az elozo matricat, csak raragasztottak az ujat.
2017. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden ragasztó oldható :D
2017. aug. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 nolimit001 válasza:
Ismerősöm mondta h. forró víz fölé tartva 2-3 perc alatt kellő mértékben megpuhul a diákigazolvány-matrica (de nem vizesre),ami borotvapengével játszi könnyedséggel eltávolítható,majd felragasztható a kívánt helyre.
2022. szept. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!