Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha abszolvált a státuszom...

Ha abszolvált a státuszom egyetemen, de aktívra állítottam a jogviszonyom a félév elején (mert nem tudtam, hogy abszolválni fognak) és rakattam matricát a diákomra, akkor most mit tehetek? Használhatom a diákot?

Figyelt kérdés
a bonyolult sztori: megvan minden tárgyam, de nem tudtam hogy így már nem lehet félévet aktiválni, mert szakdogám még nincs kész és nem is záróvizsgáztam. Szóval aktiváltam a félévem, matricát is rakattam a diákomra, és utána szóltak a TO-ról, hogy abszolválnak. Ez meg is történt. Mit tegyek a diákommal? Ha nem adom vissza, akkor kezdhetnek velem valamit? Használnám még akkor a diákot október 31-ig. Vagy hol buknék le ezzel egyáltalán? Előre is köszi a válaszokat!

2017. ápr. 2. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
ha nem szólnak, hogy add vissza a diákot, akkor használd, nem buksz le vele sehol
2017. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi :) hát eddig senki se kereste rajtam

És TB ügyben vajon mi lesz velem? mert úgy tudom a hallgatói jogviszony megszűnésének félévében kapott diákigazolvány lejártától számított 45 napig még fizeti a TB-t az egyetemen (szóval május közepéig az én esetemben), utána magamnak kell, ha nem melózom. De mivel ugye kaptam matricát a második félévre is, de nem aktív hallgatói jogviszony mellett használom, hanem lényegében jogosulatlanul, úgy akkor most ennek a lejártának a végét nézik, vagy az előző félévét? Kissé bonyolult lett a kérdés, de remélem érthető :)

2017. ápr. 2. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel a rendszerben már úgy van benne, hogy nincs joviszonyod, így az előző matricád lejárta után 45 napig lesz TB-d, utána kell fizetned, gondolom én. Én úgy csináltam, hogy utána bementem a munkaügyibe beregelni, hogy munkanélküli vagyok, azzal bementem a kormányhivatalba és kértem támogatást, nálunk mindenkinek egmadják 1 évre, szal nekem nem kell fizetnem
2017. ápr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
rendben, köszi, lehet én is élek ezzel a lehetőséggel akkor :D
2017. ápr. 2. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!