Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hatosztályos gimnázium? --->...

Hatosztályos gimnázium? ---> Felvételi

Figyelt kérdés

Ismét a húgomról lenne szó.

Még általános iskolás, csak jövőre (2018-19-ben) kerül át a hatosztályosba. Most jár felvételi előkészítőre a suliban.(matek, angol, magyar)

Egy ilyen felvételi hogyan zajlik? (Én nem tudom neki elmagyarázni, mivel én nem voltam hatosztályosban soha)

Itt is tételek vannak, szóbeli, írásbeli, stb. Nehezek a kérdések? Vannak logikai kérdések? (ezek csak példák)



2017. júl. 31. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan felvételi van, mint a "sima" 4 évfolyamos középiskolák esetében. Központi felvételi eljárás van a hatosztályosok mindegyikénél, ahol van egy írásbeli felvételi (ahogy a sima felvételinél, itt is meg lehet nézni a korábbi évek feladatsorait az oktatási hivatal honlapján, lehet gyakorolni), amit valamelyik iskolában kell majd megírnia. A szóbeli pedig változó, hogy szokott működni, minden iskola egyéni módon számítja a pontokat, veszi figyelembe az általános iskolai eredményeket stb. A konkrét iskolák honlapján tudtok tájékozódni arról, mi kell oda. De odáig egyezik, hogy van egy fix írásbeli vizsga. A felvételi előkészítő amúgy konkrétan erre készíti fel a tesódat, úgyhogy nem igazán kell értetlenkednie. De mondom, otthon is ki tudjátok nyomtatni a régi feladatokat, és lehet neki segíteni a javítókulcsnál, ellenőrzésnél.
2017. júl. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. júl. 31. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Hagyni kellene , hogy maradjon gyerek legalább 8-os koráig... utána a gimi úgyis kiírtja belőlük az életkedvet sajnos...
2017. júl. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!

Én felvételiztem annak idején hatosztályosba, tapasztalatnak jó volt. Nem tudom, hogy mindenhol így működik-e, mindenesetre nálam így zajlott.

10.000 forintba került, hogy részt vehessek egy "tehetséggondozás" névvel ellátott heti egyszeri foglalkozáson, amit ajánlok alapvetően, még akkor is, ha nálam nem nagyon ért el sok mindent, többet készültem otthon, mint az összes foglalkozáson együttvéve. Ettől függetlenül még hasznos dolgok az ilyen előkészítők, ha van ilyen lehetőségetek, használjátok ki, vagy esetleg ott a b) opció, a magántanár, esetleg az iskolában egy pedagógussal való külön felkészülés.


A felvételi ugyanúgy zajlik, mint a nyolcadikosoknak, azt viszont fontos tudni, hogy a hatosztályos igen nehéz, tényleg azért van, hogy megszűrje a gyerekeket. Hatosztályosba mindig a kiemelkedőbbeket, a nagyon okos gyerekeket keresik, nem a jobb, vagy átlagos képességűeket elsősorban. Tehát semmiképp sem szabad aggódni rajta, ha bármi nem sikerül, lehet, hogy nyolcadik után olyan helyre kerül, ami az ő képességeinek és érdeklődési köreinek megfelelőbb. Persze azt is hozzátenném, hogy vannak iskolák, ahova könnyebb a bejutás, tehát így hozzátennék egy nagybetűs TISZTELET A KIVÉTELNEK-et is.

A szóbelin választhattam, hogy matekból, magyarból, vagy a természettudományos osztályhoz szükséges természetismeretből akarok "felelni".

A magyart választottam, az első része egy kis szövegértés volt, a második fele pedig teljes egészében rám vonatkozott. (Kedvenc könyved, miért jöttél ide stb...)


Végül nem jutottam be, de mostani fejjel ennek inkább örülök, jobban jártam így:)

Sok sikert kívánok a húgodnak! :)

2017. aug. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen mindenkinek a támogatást!! :)
2017. aug. 1. 20:35
 6/6 A kérdező kommentje:
#3: Ezt majd mi eldöntjük. :)
2017. aug. 3. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!