Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanároknak kötelező a...

A tanároknak kötelező a pótvizsgához felkészülési anyagot adni?

Figyelt kérdés
Csak mert én még nem kaptam meg. Július közepére ígérte a tanárom hogy elküldi, kerestem is ezzel kapcsolatban de nem tudom elérni. Ebben a helyzetben mit lehet tenni? 1 hónapom sincs a pótvizsgáig...

2017. júl. 31. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kötelező. Arról szoktak adni egy listát, hogy minek a tudását várják el. De anyagot nem adnak. Az anyag ott van a füzetedben és a tankönyveidben.
2017. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Munkaidőn kívül nem köteles válaszolni... ígérgetni bárki tud, amíg nincs papírra vésve addig az olyan , mintha meg sem történt volna... én azt mondanám , hogy be az iskolába az adminisztrációba és az igazgatóhoz fordulni
2017. júl. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező és az esetek 90%-ban nem is szokták.

Egyébként milyen tantárgyról van szó, amihez nem érhető el a megfelelő információ?

2017. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A témaköröket meg kell adni. De ezek az év anyagát fedik le, azt meg elvileg tudod. Ha magát az anyagot nem is, de hogy miről volt szó év közben, milyen könyvet használtatok, azt igen. Na azt tanuljad :)
2017. júl. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Megnéztem, a 20/2012 EMMI rendelet szabályozza:


A tanulmányok alatti vizsga KÖVETELMÉNYEIT, részeit, így különösen az írásbeli, a szóbeli, a gyakorlati vizsgarészeket, az értékelés szabályait az iskola pedagógiai programjában kell meghatározni. "


Ez a legtöbb esetben elég elnagyolt ("a helyi tanterv követelményei szerint"), ezért kap a diák egy külön összefoglalót a követelményekről.


Az iskola honlapján jó eséllyel meg tudod nézni a ped. programot.

2017. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Kötelező pótvizsgára? A pótvizsga sose kötelező, hacsak nem akarsz evet ismételni. De jokor jut eszedbe tanulni
2017. aug. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze, utolsó, ilyenkor jut eszembe tanulni, hogyne.. Mégis mire tanuljak ha a tanár mondta hogy segít és küldi miből kell készüljek de nem tette meg? Hasra csapás szerűen meg nem tudok a legjobban felkészülni, ha azt sem tudom mit követel meg. Meg ez nem egy olyan tagozat ahol leadtak volna mindent tisztességesen, sőt, szinte semmit se adott le rendesen, így meg nem lehet tanulni kb 2 oldal vázlatból egy egész éves anyagot. Könyvünk meg nem volt.


De erről többet nem szeretnék kifejteni, lényeg, hogy sz*r az egész.

2017. aug. 1. 13:16
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
A témaköröket sem mondta meg? :O Azt meg szokták.
2017. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. :(
2017. aug. 1. 14:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt évfolyam alapján írnak pár témakört: [link]

De szerintem interneten keress rá, hogy "matematika x osztály tankönyv" így találhatsz tartalomjegyzéket, amiből már könnyű elindulni. Pl.: [link]

2017. aug. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!