Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kreditátviteli kérvényt...

Kreditátviteli kérvényt hogyan, mikor kell beadni?

Figyelt kérdés

Elsősorban a DE érdekelne, de bármilyen infó jól jön. Általában mikor értesülünk a döntésről? Addig mind a 2 évfolyam óráira be kell járni? Milyen adatokat kell megszereznem az előző egyetememtől?


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. júl. 31. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én Pestre járok, de azért leirom.

Gondolom ujrafelvételivel jöttél, mert átjelentkezés esetében ez már megtörtént volna.

Nálunk a modulo rendszerben van egy ürlap, "kreditátvétel más intézményböl" néven, szeptember elején kell kitölteni. Az elözö iskoládbol kell kikérned a hivatalos tematikákat, tehát elmenned a tanszékekre külön. Ezután (nálunk legalábbis) össze kell hasonlitani, hogy melyik tárgy melyikkel passzol, mert a tanárok konkrétan csak azt nézik. Nálunk hangsulyozták, hogy ezeket ne vegyük fel neptunban, mert különben meg kell csinálnunk akkor is, ha egyébként beszámitották volna. Tehát bejárni sem kell rá. Ismerösöm viszont ugy járt, hogy nem fogadtak el neki pár tárgyat, igy felvette öket, odament évközben a tanárokhoz a két tematikával, megnézték közösen, és beirta neki a tanár mégis a jegyet, ugyhogy érdemes erre is gondolnod, ha valamelyiket igazságtalan elutasitásnak gondolsz.:)

2017. aug. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaj illetve azt elfelejtettem mondani, hogy az elözö iskoládbol ki kell kérni a leckekönyvet (kiiratkozáskor elvileg elküldik postán), ebben szerepelnek, hogy valoban elvégezted az adott tárgyakat, és hanyasra.


Nekem két honap volt mire bekerült neptunba, nem siették el. Lehet nálatok jobb az ügyintézés.

2017. aug. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi szépen a válaszodat, sokat segített! :) A tárgyak felvételénél ki szólt, hogy ne vegyétek fel az adott tárgyakat?

Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de nem kaptam hasznos infókat :/

2017. aug. 1. 19:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy a tanulmányi osztályvezetö, vagy a dékánhelyettes, nem tudom már pontosan, két éve volt és velük kettejükkel beszéltem. Nem vettem fel egyik tárgyat sem, és valoban bekerült a neptunba. Viszont nálatok lehet másképpen van, szerintem ha beszélsz a TO vezetövel, többet tudsz meg, mint a to-n. Ha van még kérdésed irj nyugodtan, és sok sikert.:)
2017. aug. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a to nem nagyon állt szóba velem, pedig többször is próbálkoztam. Ezért próbálom összeszedni az infókat mindenhonnan. Köszi, hogy segítesz! :)
2017. aug. 1. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!