Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha recepcióskent akarnék...

Ha recepcióskent akarnék dolgozni tényleg szükségem lenne szakirányú felsőfokú végzettségre? Most láttam Fbn, hohy egy 4* szállodában ( de azt pletykálják, hogy mar csak 3 illetve wellness részleggel se rendelkezik) ez a kikötésük. L

Figyelt kérdés
En azt gondoltam, hogy igazából bármilyen felsőfokú végzettség jó, aztan ha úgy van akkor betanitanak.

2017. aug. 2. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:
61%
A szállodai recepciós képzés alapvetően OKJ-s, két éves, és középfokú végzettséget ad. Csodálkozom, hogy bárki is felsőfokú végzettséget vár, a legtöbb helyen bőségesen elegendő ez az OKJ, de voltaképpen egy sima érettségi is. Az a lényeg, hogy beszélj közel folyékonyan legalább egy idegen nyelvet, és tudj kommunikálni. Abszolút nem igényel felsőfokú szaktudást a recepciós munkakör.
2017. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom - egy egyetemen turizmus szakon valamilyen szállodával kapcsolatos dolgot tanító tanártól -, hogy a végzett egyetemisták is recepción kezdenek és onnan lépkednek szépen feljebb. Hogy ez mennyire igaz és általános, azt nem tudom. Viszont ez lehet az oka, ha egyetemet végzettet is várnak.
2018. ápr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!