Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik a legfontosabb tárgyak...

Mik a legfontosabb tárgyak proginfon/mérnökinfon?

Figyelt kérdés
Pénzügy számvitelen fogok tanulni corvinuson szeptembertől, de emeltebb szinten fogok tanulni matekot (4 félevig) az alaptantervhez képest. Szeretnék nyitva hagyni minél több ajtót magamnak és mivel a programozás is érdekel, így ezen a területen is. Mik azok a tárgyak matekon kívül, amik elengedhetetlenek egy jó programozónak a proginfo/mérnökinfo tantervéből?

2017. aug. 6. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre így nem lehet válaszolni. Vagyis lehet, csak elég tág értelemben.

Ha abszolút nem tudsz programozni, akkor az alapozó tárgyak a legfontosabbak - nézz szét a mintatervben mik azok, amikre sok minden épül (ilyen programozás alapjai, algoritmizálás, adatbázisok stb).

Ha tudsz programozni, akkor nyilván nem mindegy milyen területen akarsz elhelyezkedni. Ha a grafika érdekel, akkor nyilván a számítógépes grafika nevű kurzus elengedhetetlen.

És még lehetne folytatni.


De ne az egyetemi kurzusokra alapozz. Tiszta, csak és kizárólag egyetem által adott tudással nagyon nehezen tudnál elhelyezkedni szoftverfejlesztőként (mivel az egyetemen mindenből egy vékony kis alapot adnak le). Neked kell otthon, a szabadidődben hozzátanulni.

2017. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az etikus hackelés érdekelne ezen a területen.
2017. aug. 8. 06:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyetemi keretek között ezt így nem oktatják. A hackelésnél (legyen az etikus) ugyanúgy a programozási tudásodat használod a saját kreativitásoddal együtt. Nyilván nem mindegy, hogy egy desktop appot, egy mobile appot vagy egy web appot akarsz megtörni. Ismerned kell annak elvi űködését. És ezek elég tág területek.


De mondjuk egy infós szak elvégzése után lehetsz szoftvertesztelő, részben neki is ez a célja/feladata, csak éppen az adott cég szoftverein.

2017. aug. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor ÓE : [link]
2017. aug. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az egyetemi keretek között azt úgy értettem, hogy nincs ilyen diplomás képzés. Nyilván van ilyen-olyan tanfolyam, de pl. nulláról egy 3 hónapos training után se lesz valaki szoftverfejlesztő (pedig van ilyen tanfolyam, ami eléggé parasztvakítás).

Magát a szemléletmódot nem lehet ilyen rövid idő alatt kialakítani.

2017. aug. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de a kérdésemben említettem hogy pénzügy számvitel szakos vagyok, tehát egy párhuzamos mérnökinfó kizárt. Ezért kérdeztem hogy melyek azok a tárgyak amelyek nélkülözhetetlenek ahhoz hogy valakiből jó programozó legyen, azokat online kurzusokból megpróbalnám megtanulni, miután pedig ez megvan, online elkezdenék megtanulni programozni. Az etikus hackeléshez milyen alapok kellenek? Milyen programozói nyelvet kéne megtanulnom?
2017. aug. 8. 15:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Legelőször ne egy programozási nyelvet akarj elsajátítani, mert azzal sokra nem fogsz menni. Programozni tanulj, hogy értsd az elméletét, a logikáját (maga a programozási nyelv csak egy eszköz).

Nyilván valahol el kell kezdeni, de a közhiedelemmel ellentétben hiába gyúrsz rá egy nyelvre, a való életben nem feltétlenül csak egyel fogsz találkozni.

Kezdésnek (az alapok elsajátítására) C-t vagy Python-t javaslok.

2017. aug. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!