Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan (jó) egyetem, ahol...

Van olyan (jó) egyetem, ahol van külön mérnök infó vagy csak villamosmérnökin lehet majd erre szakosodni? És aki például BME VIK-n végez mérnökinfón az informatikai és mérnöki diplomát is szerezhet?

Figyelt kérdés
2016. márc. 7. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a neve a szaknak, hogy mérnök informatikus, és tucatnyi helyen indul, villamosmérnök képzéstől függetlenül, és ugyanúgy függetlenül tőle megszerezhető.

Miért lenne két külön szak két külön végzettséggel? Nincs olyan végzettség, hogy 'mérnök', csak olyan, hogy villamosmérnök, gépészmérnök stb.

2016. márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó,de gondolom akit felvesznek villanyra,az csak pár év múla szakosodhat mérnök informatikusra,és gondolom olyan szinten nem tanulja meg a dolgokat,mint egy programozó. De akkor meg minek,ha annyira nem kellnekik az infó,vagyis nagyon,de nem azzal foglalkoznak napi 8 órában.
2016. márc. 7. 15:35
 3/6 anonim ***** válasza:

"de gondolom akit felvesznek villanyra,az csak pár év múla szakosodhat mérnök informatikusra"


- Gondolod, de miből? Ez nem egy specializáció, hanem egy külön szak.

Valahogy egyre kevésbé értem, mit szeretnél kérdezni.

2016. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na szóval:

BME-re akarok jelentkezni elsősorban. Szeretnék mérnök infón tanulni,de nem tudom,hogy most hogy van ez az egész. Szóval villamosmérnökin belül van a mérnökinfó. De én nem akarok villamossággal semmit kezdeni! Vagyis egyenlőre az infó jobban érdekel,de majd meglátom. Szóval CSAK mérnök infót akarnék tanulni,a villamosság nem igen kell. De úgy hallottam,hogy először pár évig sima villamosmérnöki van aztán lehet specializálódni,de az a pár év ami alatt nem tanulok annyira infót elég nagy kiesés lenne. Így érthető?

2016. márc. 7. 18:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető. Csak azt nem értem, mi még a kérdés, amikor úgy kezdtem, hogy a mérnök informatikus egy külön szak. Íme:

[link]

2016. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben,bocsánat! Látom,hogy írtad,csak átfutott rajta a szemem.


Köszönöm szépen a választ,sokat segítettél és bocsi az értetlenkedésemért...

2016. márc. 7. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!