Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül "ma" egy...

Mennyibe kerül "ma" egy gyerek beiskolázása?

Figyelt kérdés

Általános iskola érdekel, és szülők-nagytesók válaszát várnám főleg 14. osztályig.

Azt már tapasztaltam, hogy a középsuli minden évfolyamát ki lehet járni két tollal meg három füzettel :D


Szeretek írni, ezért augusztusban mindig megnézegetem a füzeteket és veszek is. Ma viszont nagyon drágállottam őket. A tescoban a legolcsóbb kisalakú egyszerű semmilyen mintás tűzött füzet is 89ft volt. Pár éve 25-30 ft-okért vettem ezeket. Szeptember előtti utolsó héten akcióznak mindent, de akkor is irreálisan drágának tartom.


Mennyibe kerül beiskolázni így 1-2-3 gyereket? Főleg elsőbe? Tolltartó, iskolatáska meg az a rengeteg kis papírholmi a dobozba (dobókocka, óra, hőmérő stb).

Főleg, ha a szülő igyekszik olyat venni, ami a gyerkőcnek is tetszik pl pókember, minion.


Nincs gyerekem de kicsit elkeseredtem ahogy nézegettem az árakat.



2017. aug. 6. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Azt már tapasztaltam, hogy a középsuli minden évfolyamát ki lehet járni két tollal meg három füzettel :D "

"


Azért ezen állításodat enyhe barokkos túlzásnak érzem..

2017. aug. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én utolsó évben kettő db 4 színsorral jelölt füzetet vettem meg egy simát egy olyan tárgyhoz amiben nézegette a tanár a füzetet és így meg is volt a 9 tárgy. 3 füzetből.

Oké, nem két darab toll egész évre, de tolltartóm sem volt csak mindig 1-2 toll a táska aljában.

Ösztöndíjjal végeztem. Nem érzem túlzásnak. Másnak ennyi se volt. Mondjuk nem valami erős gimibe jártam, csak szakközépbe. Ott nem annyira szigorúak.

2017. aug. 6. 14:32
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
A lányom idén érettségizett. Hát, neki sem az elején, sem a végén nem lett volna elég három füzet..
2017. aug. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Volt olyan tantárgy, ahol évi 2db A4 spirál füzet éppen elég volt nekem, máshol egyet se írtam tele 4 év alatt. Igazából ezt az egész füzet kérdést bonyolitja az okostelefonok megléte. Vannak akik alszanak órán, majd lefotozzák egy szép kézírással bíró osztálytárs füzetét és megtanulják otthon vagy az úton.
2017. aug. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A magára valamit is adó, továbbtanulni akaró diákokra ez nem érvényes...Amúgy a középiskolát azért sem szabad említeni, mivel a végzősöknél nem csak a füzetek számítanak, hanem pl. a szalagavató (százezres tétel), valamint a fotózkodás, ballagás, érettségi szóbeli és a bankett.És még sorolhatnám..


A kicsiknél egyébként nem kell megvenni a Pókemberes, MIgnon-os (stb.) cuccokat, mert akkor ezreket tudsz sprórolni.

2017. aug. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Hát nekünk a szalagavató, ballagás az ebéddel összesen nem volt 100e...
2017. aug. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket, bár nem kaptam választ a kérdésre :D

Általános iskola ALSÓ tagozata érdekelt, a középiskolára emlékszem, hogy mi mennyibe került, ott már megvettem magamnak a holmikat zsebpénzből, nyári melóból stb. De ott teljesen más, mivel nem szabják meg a füzetek számát, méretét, formáját a ceruzák, tollak minőségét, radírt, vízfestéket ilyesmi...


A szalagavató megint egy másik téma. Hiszen pl nem is kötelező, ha a szülő ki tudja fizetni kifizeti, ha nem akkor nem, de az nem beiskolázás kötelező része.

Nálunk pl beszedtek éves szinten 20ezer ft osztálypénzt, 5 éves tagozatba jártam. Nem nagyon fizettünk belőle osztály szinten semmit, így mire a szalagavatóhoz értünk volt az osztálynak közel 2 millió ft-ja. Így kb semmiért nem is kellett fizetni. Meghívókért sem, pl kaptál 5db-ot, csak ha azon felül kértél, akkor kértek rá pénzt, nem kellett a szalagtűzős ruháért sem külön fizetni, a tánctanárért sem, a tánc jelmezért sem, igazából csak és kizárólag a keringő ruha került külön kiadásba. Így a szalagavató anyagi javát letudtuk 5 év alatt leadott osztálypénzből, és nem terhelődött akkor rá az szülőkre ez a teher. Sőt, még mindig szülő kapott is virágot, ezt is abból fizettük.

2017. aug. 7. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!