Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom mi legyek ha nagy...

Nem tudom mi legyek ha nagy leszek, utálom az órák nagyrészét. Ti hogy vagytok/voltatok ezzel?

Figyelt kérdés

Az iskolában az irodalom, töri, matek órákat utálom a legjobban:D nem hiszem el, hogy egyes embereket érdekel a szinusz tangens és társai. Miért kell nekünk ezt tanulni? Irodalomból reggel háromnegyed 8kor azt kell hallgatnom, hogy shakespeare meg társai mikor született, lesz*rom.

Egyszerűen rossz hallgatni, a tanár folyamatosan beszél és azt irsz amit akarsz,nemtudod mit fog majd kérdzni a dolgozatban. Haverommal ilyenkor egymásra nézünk, fogjuk a fejünket hogy úristen..:D egyébként egy kereskedelmi suliba járok, 10.be. Az egyetlen dolog ami miatt jó ittlenni azok a haverok és a sok hülyülés. Mondjuk ezt sulin kívül is lehet, szoktam csak másokkal. Nade mindegy. Ezeken az órákon mindig arra gondolok hogy neymarnak, és a milliomos embereknek milyen jó lehet. Énis az akarok, lenni, de még nemtudom hogy (igaz még csak 16 vagyok) de mindent megtennék ezért a tanuláson kívül.

Ami érdekel, az az angol nyelv. A jobb életszínvonal miatt majd ki szeretnék menni.

Ami még érdekel, és jó lehetek benne, az a színészkedés. Mindig is érdekelt, és nagyon megtudok játszani dolgokat, beleéléssel, és a memóriám is jó. Nem színházi szereplésre gondoltam, hanem PL éjjel nappal bp. (Ez csak egy példa! Jó emberismerő is vagyok, értelmes és jó a beszédkézségem is.(felnőttek véleménye rólam) Gitáron játszom, hobbiszinten.

Nagyon szeretem a pénzt, szóval ezzel is szívesen foglalkoznék. Vagy az ezzel kapcsolatos dolgokkal esetleg. Bizniszelgetni szoktam, persze csak kicsibe, ebből van egy kis zsebpénzem, de mint említettem gazdag szeretnék lenni, de egyszerűen az iskola kibírhatatlan, szenvedés, 8órák naponta, már nagyon várom a végét, most rosszak a jegyek töriből is, nemtudom hogy javitsam ki, ha így marad akkor pótvizsga;(

Mit gondoltok?



2017. ápr. 28. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A felnőttek egyébként kb mindenkire azt mondják, hogy értelmes. :D Hát figyelj, nehéz praktikus tanácsot adni neked, ha utálsz tanulni, nem ajánlom a felsőoktatást. Esetleg gazdasági szakra jelentkezhetnél, de lehet, jobban jársz egy OKJ-vel, hogy valamilyen papírod legyen, utána meg yolo. Igazából te döntesz, hogy mit és mennyire szeretnél megpróbálni, lehetőségeid szerint próbáld jól csinálni ezt a suli-dolgot, mert lehet, hogy később teljesen máshogy fogsz gondolkodni.
2017. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

:D


Senkit sem érdekel a sinus, tangens és társai (kivéve azokat akik direkt ezt akarják tanulni - pl. alkalmazott matematikus). Mégis, én is itt vagyok mérnökin és muszáj tudni. ;)

Ha ennyire nem bírod a középsulit, az egyetemet tényleg felejtsd el, én nulla tanulással voltam gimiben ötös, egyetemen meg rengeteg tanulással kettes.


Mindenki gazdag szeretne lenni, tanulás nélkül. Én is. :) De ez nem így működik :D 10 évesen mondtam én mindenkinek, amikor megkérdezték mi akarok lenni, hogy "főnök"... nem 16 évesen :D


Szedd össze magad, és vagy csinálj egy OKJ-t (de mivel keribe jársz, lehet kapsz is az érettségivel), vagy menj el operátornak minimálbérért, illetve eladónak, árufeltöltőnek. Ez a hosszútáv.

Rövidtávon, megpróbálhatod a színészkedést, mint a kereskedelmi csatornákon az élőszereplős műsorok, vagy amit említettél. Ha befutsz, szerencséd van. De hosszútávon semmiféleképp nem tudsz belőle megélni.

Mondtad még a gitározást, az is lutri, vgy befutsz vagy nem. És ahhoz is kell tehetség, sok gyakorlás, amihez lusta vagy.


Illegális ügyletek is csak egy darabig segítenek, és nagy a lebukásveszély (= rendes családi élet esélytelen).


Csak angol nyelvtudás az már alap. 2020tól az egyetemi jelentkezés feltétele. Illetve ha ki akarsz költözni, azért nem fognak megtapsolni, hogy tudsz beszélni velük. Az az alap. Ráadásul Angliában is max mosogatónak, operátornak stb. tudsz kimenni szakma nélkül. De a Brexit miatt már oda sem olyan könnyen.

Amerikába meg szinte lehetetlen. Zöldkártyalottóval lehet próbálkozni... lutri. És ott a megélhetés, külföldiként... Az állam is megnehezíti, nem szereti a betolakodókat. Főleg Trump megválasztása miatt, a késpbbiekben még nehezebb lesz.

Német, francia, holland stb. egyéb nyelvű területre gondolom nem mennél, mert az nem angol..


Gyerek vagy még, majd megjön az eszed, hogy nem lesz a semmiből pénzed. Tegyél érte. Hajrá.


20L

2017. ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

2es, ötletem sincs mivel lehetnék az :(

Igen tudom amerika off, anglia meg még kitudja milesz ott. Nem minimálbérér akarok dolgozni, Okjt sztem megcsinálom, az 5.évbe van

2017. ápr. 28. 20:37
 4/10 A kérdező kommentje:
1-es, hát nemtudom, utálok jelenleg tanulni:D remélem még időbe változik ez
2017. ápr. 28. 20:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Biztos nincsen egy olyan tárgy sem, amit szeretsz? Infó? Szakmai tárgy?

Legalább az angolt tanuld meg rendesen, a többiből pedig próbálj nem megbukni.

Van másik idegennyelved? Ha van azt is fejleszd, ha nincs kezdj el tanulni egyet. Magántanárhoz is mehetsz, szinte bármelyik tantárgyból (mondjuk töriből nem hiszem...)


De az is lehet, hogy csak a tanulási módszereddel van baj, és a kudarcélmények elvették a kedvedet.Rengeteg módja van a tanulásnak, ha érdekel nézz utána a neten. Külön a törihez azt tanácsolom, hogy úgy tanuld, mintha egy történet, egy mese lenne. Ha a töri nem megy, akkor kétlem, hogy olyan csodás lenne a memóriád, ez a tárgy csak arról szól, hogy meg kell jegyezni dolgokat (egyébként az irodalom egy része is ugyanilyen.)


A pályaválasztásodról megkérdezhetnéd az ofődet vagy bármelyik tanárodat, hogy szerintük miben vagy jobb ( a tanárok nem csak azt látják, higy milyen jegyeket kapsz, hanem a képességeidet is pl. memória, szövegértés, kommunikáció, szociális érzékenység, logikus gondolkodás...). A szüleidet, barátaidat is nyugodtan megkétdezheted. Vagy arról kérdezd meg a haverokat, hog nekik milyen céljaik vannak és hogyan érnék el azokat (ettől lehet, hogy a te kedved is megjönne). Tölts ki pályaválasztós kérdőíveket.

Tűzz ki magad elé kisebb célokat (ne azt, hogy egy luxus villában fogsz élni, aranykádban fogsz fürdeni és mindig a legújabb sportkocsi fog a garázsban állni). Pl. 1. Nem bukok meg idén töriből. 2. Decemberre megszerzem a B2-t angolból. 3. 11.-ben elérem a hármas/négyes/ötös átlagot. 4. 11. Utáni nyáron megpróbálok még egy nyelvvizagát (másik nyelv/angol C1)..... De ezek csak példák. A lényeg, hogy adj bele mindent és teljesítsd a kitűzött célokat.

A szakma megszerzése 5. évben jó ötlet!


Egyébként ha ilyen marad a hozzáállásod, akkor én minimálbéres munkásnak, közmunkásnak, hajléktalannak, vagy anyuciékon végletekig élősködő embernek tudlak elképzelni. Nem milliomosnak. Ha meg akarsz gazdagodni, akkor kezdj végre magaddal valamit, tegyél is a dologért. Nem fog semmi sültgalamb módjára a szádba repülni.

Igazából még nem is találkoztam olyan lusta és nagyravágyó emberrel, mint te. Nálunk a legkevésbé tanulós is jobb, mint te, legalább 2-3 tantárgyat tanul rendesen és azokon kívül a hobbiát olyan szinten csinálja, hogy ajánlatot kapott külföldről.

Szóval hajrá, találj ki valamit!


16/L

2017. ápr. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Toribol jovagyok, sokmindenre emlekszek, a tzk 4-5 esek, de sokat kesek ezer a ropdogak 1esek.

Egyebkent tobbezer ember van aki vegzettseg nelkul lett milliomos

2017. ápr. 29. 09:24
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Igen, és több millió, aki végzettség nélkül épphogy eléldegél, sőt nyomorog.

(#5 vagyok)

2017. ápr. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Csaladi hatter miatt nyomorogni nemfogok az tuti

Meg sok ismerosom is van

2017. ápr. 29. 18:19
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Hát akkor miért nem ezzel kezdted? Hogy gazdag kis ficsúr vagy hatalmas ismerőskörrel? Akkor nincsen probléma! Miért izgulsz azon, hogy nem leszel gazdag, hiszen ezek szerint mér most az vagy.

Csak aztán a végén nehogy kitegyék a szűrödet, mert belefáradnak az ingyenélésedbe. Vagy ha nem, akkor büszke lehetsz magadra, tökéletes élősködő leszel.


(Egyébként hiába pontoztad le az előző válaszom, az az igazság).

2017. ápr. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Neharagudj, kedves utolsó, de ki mondta hogy gazdag vagyok?:D azt mondtam hogy a családi háttér miatt nem fogok nyomorogni:D ettől még nem gazdag az apukám.(anya elment)

De azonse kell izgulnunk, hogy holnap mit eszünk. Ha mondtam h gazdag vagyok,légyszi másold ki köszi

2017. ápr. 29. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!