Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 22 éves vagyok,1 éve érettségi...

22 éves vagyok,1 éve érettségiztem közép szinten, szeretnék egy diplomát, humán beállítottságú vagyok. Van időm még felkészülni emelt szintű érettségire októberig? Matek nem az erősségem, felejtsem el az informatikust?

Figyelt kérdés

2017. aug. 7. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a tavaszi érettségire jobb lenne felkészülni. Feltéve, hogy nem keresztfélévesre jelentkezel. Egyébként az elszántságodtól függ, hogy tavaszra vagy októberre fel tudsz-e készülni. Sok sikert!
2017. aug. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 cathilina ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, keresztfélévben kevés szak indul csak, úgyhogy ha nem különlegesen fontos, hogy tavasszal már egyetemre járj, nyugodtan hagyhatod májusra az érettségit.

A matek ugyan direktben nem nagyon kell az infóhoz, de a matematikai logika igen. Hasonló gondolkodásmódot igényel a kettő, szóval ha a matek nem az erősséged, valószínűleg az infó sem lesz az.

2017. aug. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha humán beállítottságú vagy, akkor gondolom magyarbol vagy töriből emelteznél. Mindketto iszonyat nehéz, foleg ha kiestél a tanulásbol, és alapbol nem is emelt szinten tanultad. Szerintem a tavaszi esélyesebb, és talán inkább a törit válaszd. Magyarbol a sok elemzés, rengeteg vers, nyelvtan, stb stb, számomra egyedul lehetetlen lett volna a felkészülés. De a töri sem könnyu, és igazábol a helyedben fogadnék egy tanárt, mert gyakran még a tételek sem egyértelmuek.Ha informatikus akarsz lenni, matekbol vagy informatikábol kell emeltezned, de nézd meg az adott szakon a követelményt.
2017. aug. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!