Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt vagy közép 5-öst érdemes...

Emelt vagy közép 5-öst érdemes bizonyítványba kérni?

Figyelt kérdés
Sokan mondták, hogy nincs jelentősége mert tanúsítványként is elfogadják bármelyiket és úgyis azt nézik melyik a jobb nekünk. Ahogy én néztem viszont a tanulmányi eredmény a bizonyítványba bekerült tantárgy alapján számolódik ki és a tanúsítvány ebbe a részbe nem számít, úgyhogy érdemes a közepet kérni a bizonyítványba a magasabb % miatt, hiába néz ki jobban az emelt 5-ös?

2017. jún. 19. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalam most pont ugyanez a helyzet emelt angolból. Osztályfőnök szerint jobb a közepet kérni, ahogy te is írtad a tanulmányi átlag miatt, de szerintem is azért elég jól néz ki egy jó százalékú emelt. :D
2017. jún. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, válaszod :) Ha végeztél az érettségivel, gratula, ha még szóbeli hátra van, sok sikert :)
2017. jún. 19. 22:58
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Attól függ. Felvételi pontok tekintetében az emelt +50 pont miatt érdemes elgondolkodni. Nekem pl. mikor az emelt matek mellett döntöttem az volt a szempont, hogy az emelt 51%-al már jobban jövök ki, mint a közép 100%-al. Ha viszont a pontok nem befolyásolnak semmit és mondjuk olyan 70% az emelt jobban mutat az.
2017. jún. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Pontszámítási szempontból valóban praktikusabb a magasabb pontszámút beletenni, bár ha utánaszámolsz, olyan vészesen sok többlet pontot nem jelent.

Nyilván nem tudjuk, hogy hová felvételiztél, ott milyenek a ponthatárok és a bejutási lehetőségek. Ha az elmúlt évek ponthatárai alapján az emeltszintűvel történő pontszámítás esetén is magabiztosan kijelenthető, hogy nagy valószínűséggel bekerülsz (pl. az elmúlt években 300-320 körüli volt a ponthatár, neked meg van így is 380), akkor figyelembe lehet venni olyan szempontokat, hogy "mi hogy néz ki". De ha ennyivel nincs több pontod, "csak" max. 10-20-szal, akkor azt gondolom, hogy luxus egy ilyen banánhéjat ott hagyni, mert bármikor beüthet a mennykő, és hidd el, nagyon rosszul tud esni, amikor 1-2 ponton múlik a felvételi, pláne, ha az kikerülhető.

Ezt nyilván te tudod, neked kell mérlegelned.

Figyelembe véve, hogy gyakorlatilag nincs olyan munkahely, ahol megnéznék az érettségi eredményeidet azon túlmenően, hogy megvan-e, vagy sem (ráadásul, ha diplomád van, máris senkit nem érdekel az érettségid), szerintem felesleges olyan szempont alapján dönteni, hogy "jobban néz ki". A tanúsítványt belerakod az érettségibe, ha bárki kíváncsi rá, azt is látni fogja. Ennyi.

Én azt mondom, a középszintűt érdemes betenni, ha annak magasabb a százaléka.

2017. jún. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
51% emelttel csak akkor jössz ki jobban, ha nem duplázol...
2017. jún. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem fog érdekelni, hogy hogyan szedted össze a pontot a bejutáshoz, fölösleges ilyenen gondolkozni.
2017. jún. 20. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
A közepet kérd ha az a magasabb százalék mert több pontod lesz. Felvételinel meg akkor is számolja az emeltet ha az nincs a bizonyítványba csak az átlagba nem veszi be.
2017. jún. 21. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Miért, mennyi százalék lett a közeped

és mennyi az emelt?

2017. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Melyiket raktad le előbb?

De ha egyforma az eredmény, akkor mindegy

2017. jún. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Közepet kértem, az 94 lett, emelt 68.
2017. jún. 22. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!