Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villamosmérnöknek szeretnék...

Villamosmérnöknek szeretnék tanulni, mire számítsak? Tananyag, mikkel készüljek, stb.

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem. Gazdasági irányba jöttem de hatalmas csalódás volt. Dolgoztam is több helyen, úgy hogy van valóság érzetem, és teljesen úgy érzem ez az egyetlen dolog amit szeretnék csinálni és amivel fogok is utána tudni kezdeni valamit.


Ami nagyon fontos és nem találok konkrét információt, az egyetem választás. Vidéki vagyok, így a BME meg a Kandó elérhetetlen álomnak tűnik. PTE pollackon gondolkoztam, de erről nem hogy jót-rosszat, semmi infót nem találok.

Szerintetek ha ide jönnék, mivel lehetnék hátrébb mintha egy pesti egyetemre jelentkeznék?


Újra kell érettségiznem fizikából, közép szintre gondoltam mert elég a bejutáshoz. Vissza fogok járni a gimimbe fakultációra, és megpróbálok magamtól is ezen felűl ismeretet szerezni az olyan témákból amivel találkozhatok az egyetemen.


Megköszönnék minden információt, vagy tanácsot, akár tapasztalatot amit tudnátok nekem adni. Mit érdemes előre tanulnom hogy biztos eltudjam végezni az egyetemet? Vagy amivel csak megtudnám könnyíteni?

Esetleg Tananyagot tudnátok ajánlani? Könyveket, ajánlott irodalom, jegyzetek, stb.


++ Létezik olyan hogy duális képzés. Nagyon gondolkozok azon, mert el kéne valahogy tartanom magamat, és akkor legalább lenne egy fix munkám fix bérrel, és nem kell külön munkát keresgélnem teljesen más területen.



2017. aug. 11. 17:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még oda szerettem volna írni kérdésnek, van-e itt olyan aki nem gimiből ment egyenesen mérnöki képzésre? Ha igen, felnőttebb fejjel tényleg egyszerübb?
2017. aug. 11. 17:36
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan, aki ezt a hármat mind végigjárta, és így tudna képet alkotni a különbségekről.

Szerintem a régi rangsor érvényes, de ha csak a munkáltatók beidegződése maradt meg, az is ugyanarra az eredményre vezet,BME, ÓE, PTE.

Azonban ez annyira sokat nem jelent. A munkáltatók többségének a végzettség az egy kipipálandó dolog csak.


A régi rangsor mellett a régi reflexek is érvényesek, azaz a specializáció, az ÓE az inkább energiás, a PTE meg inkább épületes.


Kissé furának találom, hogy te nem találtál semmit a PTE-ről:

A pécsi villamosmérnök-képzés erősségét a magas szintű elméleti alapokra épített, gyakorlatorientált képzés adja, különlegességét pedig szakirányai biztosítják.

Létesítmények villamosítása és automatizálása

(A hallgatók a villamosmérnöki alapismeretekkel, méréstechnikával, elektronikával, villamos gépekkel és hajtásokkal, valamint a villamosenergia- ellátás, az elektromágneses összeférhetőség, a berendezések/létesítmények villamos installációjának tervezési és üzemeltetési témaköreivel ismerkedhetnek meg.)

Beágyazott mikroszámítógépes rendszerek

(A villamos automatizálás, épületinformatika, mikroelektronikai rendszerek és programozás, beágyazott programozás jelentik a képzés hangsúlyos részét.)

Azok jelentkezését várjuk, akik

Érdeklődnek az elektronika, az automatika és az irányítástechnika iránt, és akik gyakorlatorientált képzésre vágynak. Nyitva áll a képzésünk előtted, ha olyan munkakörre vágysz, amellyel jól fizető álláshoz jutsz itthon és külföldön egyaránt. Szívesen vesszük a jelentkezésedet, ha vonzanak a műszaki újdonságok, kérdések, kihívások.


Főbb tantárgyak, ismeretkörök

Méréstechnika, elektronika, digitális technika, irányítástechnika, számítógép hálózatok, mikroelektronikai rendszerek, villamosenergia-átalakítók, villamos berendezések üzemvitele, épületinformatika, beágyazott programozás, autonóm intelligens rendszerek, mikroszámítógépek.

2017. aug. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Fizkabol elektromossagtan matekból analizisre számíts, illetve egy kis C programozás sem árthat. Azért nem hallani a vidéki képzésekről semmit mert a villamosmernokok 80%-a Pesten tanul. ( Én vidéki vagyok ). Az hátrányod annyi lesz, hogy az első 1-2 évben ha munkát akarsz vállalni akkor szívesebben fog a munkáltató egy BME-st vagy egy Kandost felvenni, de aztán pár év múlva a diploma - ahogy strogoff mondta - már csak egy kipipálando dolog lesz. Megvan, rendben, jó eséllyel meg se nézik, hanem azt fogják nézni, hogy mennyire felelsz meg a cég profiljának. Ha kicsit is érteni fogsz a szakmához lesz munkád, mivel nagy hiány van villamosmetnokokbol, szóval ezen ne aggódj. Ami meg kérdéses szokott lenni az a specializácio. A Kandon pl elég jól szét vannak választva a specilaizaciok, sokkal inkább mehet arra az ember amivel később szeretne foglalkozni, Pécsen nem tudom, hogy mi a helyzet, de ahogy az előttem lévő írta, ott is van. A specializácio csak szinten az első munkahelyeden fog számítani, hisz az amit néhány órában tanulsz egy évig közel sem ugyanolyan mint ha napi 8 órában csinalnad. Ebben a szakmában az alapok a lenyegek, ha azok jól meg vannak, akkor könnyen lehet lépegetni az irányok között. Nekem egyik szobatársam duális képzésről jár. A szavaiból azt vettem ki, hogy az első évben sokat nem tanul ( jóformán semmit ) mert hát mit is tanulhatna nulla eloismerettel. Viszont kevesen mennek dualisra és a pénz jól jön.
2017. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, ha más már nem ír, én még értekeznék egy kicsit a felkészülésről.

A legfontosabb szerintem, hogy a matematika nem legyen egy nyűg, teher, rámálom, hanem mintegy reflexből menjen.Ezt rengeteg példa megoldásával tudod elérni (vagy másképp, de másról nem tudok :D ), tehát gondolkodás nélkül jöjjön az, hogy a szinusz hogyan periódikus, illetve melyik negyedben negatív, stb. Egy másik példa, adott egy alapfüggvény képe, hogyan változik, ha a független változót szorzod, osztod, hozzáadsz, vagy az egész függvénnyel teszed ugyanezt, stb. Vagy a komplex számok (nem tudom, tanultatok-e, néha felveszik, néha elejtik a tantervből), algebrai alakban szorzás-osztás. Ésígytovább. Tehát gyors, de pontos, magabiztos, készség-szintű munka. Elvégre a matek csak a matekon fő tantárgy, minden másban csak eszköz.

Ha ezen felül még marad időd, a Bolyai-sorozat könyvei képeznek átmenetet a középiskola és a felsőoktatás tudnivalói között.

2017. aug. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hatalmas köszönet a válaszokért!

(kimentek mindent amit írtatok, ez lesz most az 1 éves tervem alapja :) )

Obádovics könyveket már megszereztem, de megkeresem a Bolyai-sorozatot is!


#Sztrogoff

Azokat az infókat megtaláltam amiket írtál a PTE-ről, viszont olyant nem, amit nem önmaguk írtak önmagukról. :D

2017. aug. 14. 18:54
 6/11 A kérdező kommentje:
C programozást hogy lenne érdemes elkezdenem? Teljesen internetről, vagy azért jól jönne hozzá egy fizikailag mellettem lévő könyv? :) Ahhoz esetleg tudtok ajánlani olvasmányt?
2017. aug. 14. 20:08
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudsz angolul, akkor szerintem internetről mindent meglehet találni. Én csak alap dolgokat sajatitottam el netről ( egyszerű if-es elágazasok, furciklus, atlagszamitas stb ), de arra épp elég volt hogy az első 3 hetet megértsem, és ráhangoljam magam erre az egészre. Szóval már alapokkal is jól tudsz nekiindulni, de ha a maximumra hajtasz, akkor esetleg nézz emelt szintű érettségis feladatokat, bár én azokat C++-ban csináltam.
2017. aug. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Dulais képzésről jut eszembe. Én úgy tudom, hogy nem vesznek fel mindenkit, ismerek pár embert, aki erre jelentkezett.. Az egyik semmit nem tudott felmutatni, nem került be duálisra. Akik bekerültek azok valamit betudtak mutatni a cegnek, hogy ők komolyan gondolják, és nem azok a 2 hónap alatt kíbukik típusúak. 400 pont feletti, szakirányú középiskolában illetve felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezokre gondolok. Szóval már csak emiatt is érdemes kihozni magadból a maximumot.
2017. aug. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó szakemberek bárhonnan kikerülhetnek. Ez leginkább rajtad múlik, szerintem lényeges hátrányod nem lesz abból, hogy nem a BME-n vagy a Kandón végzel.

Tapasztalatból mondom, hogy a matek a legfontosabb, legyenek nagyon biztos alapjaid. Előre tanulni nem feltétlenül fontos, de hasznos ha pl. nem az egyetemen deriválsz először.

Programozáshoz inkább a szemléletmódot kell elsajátítani, elgondolkozni, hogy milyen algoritmussal oldanál meg különböző problémákat. Tehát ne egy programozási nyelvet akarj megtanulni, hanem a programozás logikáját.

Emellett, ha már a C nyelvet említetted, a BME 1. féléves ezzel kapcsolatos oldala nyilvános: [link]

A fizika oktatást az alapoktól szokták indítani, viszont gyors tempóban. Bőven elég egy jó középszintű tudás, de az egyetemen szükség lesz a folyamatos készülésre.

2017. aug. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne keltsünk hamis illúziókat. Nemrégiben volt egy kérdés, ami arról szólt, hogy energiaiparos munkát szeretne majd végezni, de nem arra jár. Annyi féléves-egyéves tárgyat hordtam össze neki, ami elegendő egy Msc-re, és amiben biztos vagyok, hogy egy részét még cserkész szinten sem emlegetik neki.

Egy dolog az, hogy ki van pipálva a felsőfokú végzettség rubrika, és a másik dolog az első fél év, ami esetleg igen fárasztó és feszült lehet.

2017. aug. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!