Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakon tanuljak tovább?

Milyen szakon tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Következő tanévben érettségizem. Szeretem a biológiát(már régóta ez a kedvenc tantárgyam), a matekot, a kémiát (bár ebből 4es vagyok, a tanárom szerint nem vagyok képes kémiát tanulni :D). Tanár nem szeretnék lenni. Amivel nem szeretnék foglalkozni és ami nem vonz egyáltalán az a történelem, fizika.

Fogalmam sincs mit kezdhetnék magammal középsuli után. Viszont el kellene döntenem minél hamarabb. Segítsetek, légyszi!



2017. aug. 11. 18:15
 1/6 A kérdező kommentje:
És még valami. Tanaraim, rokonaim, barátaim szerint nagyon szépen rajzolok. És szeretek is rajzolni.
2017. aug. 11. 18:18
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

matekkal, biosszal és kémiával akár ilyen kutató(vagy bármilyen más)laborban is elhelyezkedhetsz.


Eléggé sok mindent felölel ez. Mikrobiológiai laborok, ámblokk az egész egészségtudomány, mindenféle ipar pl élelmiszer.


De alapból egy biosz-kémia nagyon sok lehetőséget rejt magában.

2017. aug. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A matematikával és a biológiával akár lehetnél biomérnök. Biológiával van sima biológus szak az ELTE-n, kémiával vegyészmérnök, kémia-biosz párosítással lehetsz gyógyszerész, orvos.

Együtt érzek veled, mert pontosan azokat a tárgyakat utálod, amelyek nekem is rémálmaim. :D

2017. aug. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kutatás, fejlesztés érdekel vagy inkább valami emberekkel kapcsolatos szociális vonal? Ha nem akarsz kifejezetten orvos vagy kutató lenni (utóbbihoz főleg küzdeni kell, már az egyetem alatt be kell dolgoznod magadat, ha érvényesülni akarsz), szerintem válassz valami praktikus irányt, amivel sokféleképpen lehet érvényesülni; szóval talán valamilyen mérnöki szakot, esetleg gyógyszerészetet. A fogorvosi, állatorvosi képzés ideje rövidebb az általános orvosinál, állatorvosi diplomával is elég sokrétűen tudsz majd dolgozni, nem muszáj praktizálnod, de megmarad lehetőségnek. Fogorvosként adott, hogy leginkább praktizáló orvosnak képeznek, de ha azért nem szeretnél orvos lenni, mert soknak érzel hat évet meg iksz év szakorvosképzést, és mondjuk érdekel a gyógyászatnak ez az iránya, akkor a fogorvosi egy jó választás lehet, mert tudsz vele keresni, a tananyag nagyon hasonlít az általános orvosiéhoz, de inkább van lehetőséged mellette családot alapítani.
2017. aug. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Vegyész mérnök, boimérnök
2017. aug. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én annó ezekkel a tárgyakkal vegyészmérnöknek jelentkeztem. Ha a mostani tapasztalataimmal újra dönthetnék, akkor a gógyszerészt választanám.
2017. aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!