Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik az egyetemen a...

Hogyan zajlik az egyetemen a mesterszakra való jelentkezés és felvételi? Valaki leírná nekem, hogy mik a követelmények?

Figyelt kérdés
Most vettek fel az egyetemre és szeptembertől kezdem el az alapszakot. Ugyan az alapszak csak 3 éves képzésű, ettől függetlenül én már most szívesen tisztában lennék a mesterszakra való felvételi eljárásáról meg követelményeiről, éppen azért, hogy szeptembertől úgy tanulnék, hogy akkor már eleve a mesterre készülnék, ha az első év is benne van követelményben. Azt tudom, hogy maximum100 pontot lehet összeszedni, de az miből áll össze?

2017. aug. 13. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
felvi.hu
2017. aug. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

A mesterszakok felvételije kevésbé központosított, sokkal inkább az egyetem saját hatáskörébe tartozik. Az egyetemek alapvetően szabad kezet kapnak, csak pár dolog van központilag meghatározva.

a) 100 pont adható maximum, amiből 10 a többletpont. A maradék 90-et úgy állítják össze, ahogy akarják. Ja, és 50 pont alatt senkit nem vehetnek fel.

b) Nem részesíthetik előnyben azokat, akik ott végezték az alapszakot.

Kb ennyi. Ezen belül egyetemenként és szakonként más. Van, ahol csak egy szakmai és motivációs beszélgetést kérnek, van ahol pedig kőkemény felvételi vizsga van. Inkább intézmény-, mint szakfüggő.

De az első válaszolónak igaza van. A felvi.hu-n rá tudsz keresni a konkrét egyetem konkrét mesterszakára, és ott leírják, hogy mit kérnek. Ha pedig nem egyértelmű, kutakodj az intézmény oldalán, vagy vedd fel velük a kapcsolatot.

2017. aug. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Többletpontokba mi tartozik? Nyelvvizsga meg ilyesmik hány pontot érnek?
2017. aug. 13. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A mesterképzésen maximálisan szerezhető 100 ponton belül az egyes többletpontok jogcímeit, mértékét és ezek megállapításának rendjét a felsőoktatási intézmények határozzák meg."


Magára a többletpontra sincs egységes rendszer.


De te nagyon előreszaladtál. Jó, hogy céltudatos vagy, ez abszolút nem hátrány. De felesleges ennyire túlgondolni. Egyszerűen érj el minél jobb átlagod minden félévben (tanulmányi ösztöndíj miatt is ez a cél) és majd a záróvizsgádra tisztességesen készülj fel. Kb ennyi.

2017. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%
Céltudatos? Inkább buzgómócsing, a tudatlan fajtából. Bocs, kérdező, de ez van.
2017. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!