Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van esélyem...

Szerintetek van esélyem orvosin, vagy meg se próbáljam?

Figyelt kérdés

Röviden leírom a történetemet:

Sajnos az alapiskolás éveimet nagyon elrontottam, amit most már nagyon bánok. Nagyrészt a lustaság miatt, szinte semmit sem tanultam. Ezt úgy kell elképzelni, hogy kettesekkel csúsztam át mindenből, sok tantárgyból csak a tanár jószívűségének köszönhetően. Éppen hogy felvettek középsuliba is (Egészségügyi szakközép), ahol már jobban megállom a helyemet, és érdekel is amit tanulok! Kiskorom óta az egészségügy a mindenem, pontosabban mindig is orvos szerettem volna lenni. Elkezdtem a felkészülést Biosz és Kémia érettségire. Viszont azt veszem észre, hogy sok esetben nagyon hiányzik az az alaptudás, amit én akkoriban magasról lesz*rtam. Bioszból elegég jól boldogulok, de a kémiával már kicsit nehezebben. A számításoknál nagyon hiányzik az alap matek tudás, amit egy év alatt nem lehet bepótolni.

Az érdekelne, hogy szerintetek merjem-e megpróbálni az orvosit. Tegyük fel, sikerül leérettségiznem Bioszból és Kémiából is 90%-ra. Ha fel is vesznek orvosira, mennyire fog nehézségeket okozni ez az alaptudás hiány. Gondolok itt olyanokra, hogy mennyi matematikai számítás van, milyen szinten kell érteni hozzá?

Ha biosz-t és kémiát-t megtanulom rendesen, azzal boldogulok? Mert ha megnézzük, oda olyanok jelentkeznek, akik Gimnáziumba járnak, és majdnem hogy tiszta ötös tanulók. Szerintetek, mennyi esélyem van?

Ne is próbálkozzak inkább?



2017. júl. 28. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem alapok nélkül elég nehéz 90%os emelteket írni.

Nincs különösebben sok számítás, de logika azért kell hozzá. Az orvosihoz pedig leginkább kitartás, szorgalom és biztos alapok szükségesek.

2017. júl. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egészségügy a mindened, akkor mindenképp maradj ezen a vonalon. De nem csak orvos dolgozik ott. Mehetsz mentőtiszti szakra, vagy ápolónak. Sok ismerősöm ment most mentőtisztire, és nagyon szeretik.
2017. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Orvosira két emelt kell: biológia és fizika/kémia. Ebből 90-95%-at írni...Háááát... Vannak fönn feladatok (az összes emúlt évi)az Oktatási Hivatal oldalán, csak nézz bele..
2017. júl. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
2017. júl. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
20%
Vagy korhazi takaritonak. Allitolag hianyszakma
2017. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán adj a dolognak pár évet, építsd fel az alapokat. Attól, hogy nincsenek meg, igenis be lehet pótolni, főleg, hogy az általános iskolai tananyag nem olyan borzasztóan nehéz azért. Nem baj, ha nem rögtön érettségi után mész egyetemre. Ha ez az álmod, akkor érdemes küzdeni érte.
2017. júl. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
90%-os emelteket nem sokan írnak. Én világ életemben kitűnő tanuló voltam, bioszból írtam 87-et és kémiából 72-t, 453 pontom lett úgy, hogy ezeken kívül minden tárgyam 90 fölé ment. Szóval érted, ezzel nem dicsekedni akartam, csak demonstrálni, hogy mit jelent egy 90%-os emelt. De szerintem nincs veszve semmi, nem kell félni, én a helyedben rászánnék egy nyarat az alapokra, bőven át lehet venni matekból a hiányosságokat annyi idő alatt. Szarul hangzik, tudom, hogy nyáron tanulni, de az álmainkért küzdeni kell. :) Szerintem tanárra is szükség lenne hozzá, aki elmagyarázza, amit nem értesz. Kell a matek, egyrészt ugye a kémiás számolások miatt, másrészt meg ad egy logikai alapot. Nem feltétlenül alapszükséglet, ha már bent vagy orvosin, de az elején ott is kell tudni majd számolásokat. Ha azt átvészeli az ember, akkor már ritkábban találkozik matekos dolgokkal, de az alapra akkor is szükség van. Sok sikert kívánok neked! :)
2017. júl. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Esély mindig van, csak szánd rá az időt! Ha nem vesznek fel elsőre, akkor sincs semmi veszve. Járj magántanárhoz, vagy egy jó (!) előkészítőre, tanuld a bioszt és a kémiát. Mivel duplázhatsz, elég ez a kettő, a többi tantárgy sehova nem fog számítani. Idén a négy orvosi közül Pécsre kellett a legkevesebb pont, ha jól emlékszem, 416. Ez azt jelenti, hogy duplázás esetén elegendő mindkettőből 79 pontot összeszedned. Matek pedig csak kb. annyi kell majd, ami amúgy is kellett a kémiához. Ha nagyon nagyok a hiányosságaid, úgyis érdemes venned pár órát egy matektanártól, aki begyakoroltatja veled az egyenletrendezést.
2017. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
"Mert ha megnézzük, oda olyanok jelentkeznek, akik Gimnáziumba járnak" Én is Eü szakközépből mentem orvosira. És esély mindig van, ahogy előttem is írták, elég csak behozni a lemaradást. + ha a kémiai számításokat oda-vissza tudod már, akkor a matematikai alap is menni fog, hisz anélkül a kémiai számítás se megy. Szerintem.
2017. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 piranja ***** válasza:
100%
Én is egészségügyiből mentem a Semmelweis Áok-ra általános orvosira.Nincs matek,orvosi fizikából nagyon minimális számítások a zh-kon,biostatisztikát excelben csináljátok.Orvosi kémiából két zh-van,az elsőn kell számolni,a második már elmélet,biokémia csak elmélet.Szóval nyugodtan menj orvosira.Ha az ötösöm lesz kémiából című könyvet bevágod,az abban levő számításokat nem lesz gondod az érettségin és az orvosin sem.Nem egy mérnöki szak,ahol rengeteg a számolás,inkább az lesz kihívás,hogy a rengeteg anyagot,hogy tudod megtanulni.Sok sikert :)
2017. júl. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!