Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan ismerősötök akinek...

Van olyan ismerősötök akinek továbbtanulásnál az volt a legfontosabb, hogy Budapesten tanuljon?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm Budapesten jelölt be egymástól kicsit eltérő szakokat ( alkalmazott kozgaz, turizmus, villamosmérnök, ebben a sorrendben ). Az első kettőre nem jutott be államira, így elment a harmadikra úgy hogy előtte sikerült is meghallanom mikor mondta valakinek, hogy " csak nem akarok mérnök lenni, így remélem h a másodikra azért bejutok ". Azóta eltelt egy év és azt hallom felőle, hogy szarik bele mindenbe, és hogy sok tárgyból megbukott. Ami érdekes hogy csak BP-i egyetemeket jelölt be felvételinel. Ennek mi értelme ? Vélemény ? Van valakinek hasonló története ?
2017. aug. 13. 23:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem volt konkrét képe arról, hogy mit szeretne tanulni, esetleg halálosan szerelmes volt valakibe Budapestről, vagy szerette a várost, vagy elképzelt magának egy jövőképet, ami a budapesti csodálatos életéről szólt volna, de nem jött be a számítása. Plusz nem mindenki tud úgy költözködni, ahogy csak akar. Budapesti vagyok, úgyhogy bőven voltak ismerőseim, akik csak ide jelöltek szakokat, nyilvánvalóan, mert nem akartak elköltözni/nem volt annyira tiszta előttük a kép, hogy kifejezetten egy szakra hajtsanak.


Egyébként van az az előítélet is, hogy a budapesti egyetemek színvonalasabbak, lehet, az is bejátszott nála, főleg, ha egyébként nem járt nagyon utána a lehetőségeinek.


Nálam pont a fordítottja volt a helyzet, mindenképpen vidékre szerettem volna menni, fogok is. :)

2017. aug. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nyilván a Budapestiek többsége budapestit jelöl be, hisz a fővárosban minden képzés megtalálható magas színvonalon. De ő kb 130 km-re lakott a fővárostól szovel nem lehet azt mondani hogy ez volt neki helyben.
2017. aug. 13. 23:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy még nem tudja, mit akar, de Pest bejön neki. Én Egerbe mentem annak idején azért, mert szeretem a várost.
2017. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!