Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb?

Szerintetek melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek melyik lenne a jobb:

-egy gyenge iskolában kitűnő/jeles tanuló lenni- vagy-

-egy erős iskolában közepes tanuló kenni?:o

Válaszotokat előre köszönöm:)



2017. aug. 13. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Erősben közepes.
2017. aug. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
53%
Erős iskolában közepes tanulónak lenni jobb szerintem
2017. aug. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem közepes iskolában 5-ösnek lenni. Az nem ássa alá az önbizalmad, hogy mindent megtettél, és odavágnak egy kettest. Nálam volt már ilyen 2X is. Megtanultam az egészet, még mikor beadtam a dolgozatot óra végén, akkor is úgy voltam vele, hogy "na, ennek 5-ösnek kell/kéne lennie; de jó, ne legyenek illúzióim, 5-öst úgy sem szoktam kapni, mert biztos mindig találnak benne valami kivetnivalót, de a 4-es már biztosan meglesz." És erre kettes. Szóval az meg tök sértő és lehangoló, hogy hiába tanultam, mert nem kaptam jó jegyet. Meg felvételi pontszámításnál is jól jönnek a jobb jegyek.
2017. aug. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen szempontból.... Lehetséges, hogy egy nagyon erős iskolában közepes tanulóként is nagy tudással rendelkezel, jó az eszed, tudsz gondolkodni, ami nyilván egy nagyon jó pozitív dolog és még hasznodra válhat. Ugyanakkor egy gyenge iskolában lehetséges, hogy kitűnő tanulóként sem rendelkezel elég ismerettel. Tehát tudás szempontjából, akár az erős iskola közepes tanulója is lehet magasabb szinten. Ugyanakkor például továbbtanulás szempontjából a gyenge iskola kitűnô tanulója van jobb helyzetben, hiszen ott csak a jegyeket és pontokat nézik és a kutyát nem érdekli, hogy milyen iskolából jössz...lehet, hogy egy erős gimiben hetekig tanultál a kettesért, míg egy gyengébb suliban órai munka pirospontokból összejött két nagy ötős... Bár az érettségi mindenhol ugyanaz és ott már nem a tanár dönt, tehát ott pedig az a fontos, hogy a diákok fel legyen rá készülve.... Egyébként szerintem is a közepes gimnázium-ötös tanuló párosítás a legjobb...Az én tapasztalataim alapján és amit másoktól hallottam, az erős gimikben a tanárok azt sem tudják, hogy hogyan szivassák a gyerekeket és alábecsülik a teljesítményüket, a gyenge sulikban pedig éppen ellenkezőleg, egyik sem jó...
2017. aug. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotokat!
2017. aug. 14. 10:48
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem erősben közepesnek lenni. Hiszen ott több mindent tanulsz, többet tudsz meg így ha már megis próbáld tanulni, több rálátsod lesz a világra. De ezt akkor javaslom, ha közepes alatt 4-est, 5-öst, maximum egy db. 3-
2017. aug. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradt:

...egy db. 3-ast értesz. Ugyanakkor azt is meg kell fontolnod, hogy a pontokat az egyetemnél nem befolyásolja hova jártál, csak hogy milyen a bizonyítványod.

2017. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hm...értem, köszi:D
2017. aug. 15. 22:22
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elvileg erős suliba jártam, de az kapott hármast, aki nem tudta az anyagot, érettséginél meg egyébként is úgy álltak az emberhez, hogy biztosan okos és meg tudja tanulni, hiszen azért került be, ellenben gyengébb sulikról folytom azt hallom, hogy szivatják az embereket, és sokkal szigorúbbak velük az érettségin is. Szerintem iskolája válogatja, a képzés színvonalától függetlenül, de objektíven nézve mindig az a jobb, ami ötös, mert a felvételi rendszert nem fogja érdekelni a tanáraid attitűdje.
2017. szept. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!