Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem, hogy átvesznek?...

Van esélyem, hogy átvesznek? A többi lent!

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy most 9. osztályos vagyok, szakközépbe járok, ebből kifolyólag nyilván tanulok egy szakmát is és csak egy nyelvet tanulok. Szerintetek átvennének-e egy gimnáziumba, mondjuk egy dráma tagozatos osztályba? Ahol alapból egy éve már tanulnak második nyelvet is.

Erre szerintetek van esély? Vagy alapból kiesek, mert nem tanultam második nyelvet ebben az évben, ők meg igen.

Segítsetek légyszi!



2017. aug. 13. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben teszel különbözeti vizsgát a második nyelvből, akkor átvehetnek. De ha ez most jutott eszedbe szeptembertől már nincs sok esélyed máshol kezdeni.
2017. aug. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És az nem számít, hogy ők előtte már egy évig tanulták (esetünkben) a drámát?

És hogyan tegyek különbözetit egy olyan nyelvből, amit soha nem tanultam? :(

És tudom, hogy nem sok esélyem van így augusztus vége fele, de ezt ne írjátok többen, most ettől a tényezőtől tekintsünk el.

2017. aug. 14. 00:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Különböző alkalmazások telefonra, pc-re, internet, facebook, levelezőtársak, azért a mai világban már nem nagy kihívás nyelvet tanulni... olyan szintre amit egy középsuli 1 év alatt lead, ha napi csak 1-2órát foglalkozol vele, szeptemberre eljutsz...

Németek rendszeresen dícsérik a nyelvtudásomat, aztán mindent mobil appokkal tanultam meg facebookon kerestem 2 levelezőtársat... simán csak ráírtam emberekre, hogy lenne e kedvük segíteni a nyelvtanulásban, levelezni aztán kb 15 emberre írtam rá, abból 2 igent mondott... mai napig levelezünk meg pofázunk...

2017. aug. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Van esélyem, hogy átvesznek? ... tudom, hogy nem sok esélyem van ... de ezt ne írjátok többen, most ettől a tényezőtől tekintsünk el."


:DDDDD


Nincs esélyed. De ha akarsz, nyugodtan tekints el ettől és filózz rajta tovább. De akkor mi értelme itt feltenni a kérdést?


"... hogyan tegyek különbözetit egy olyan nyelvből, amit soha nem tanultam? :("


Nem kötelező. Csak ha át akarsz kerülni a másik suliba. Akkor viszont valamit valamiért. Ha a felvételi vizsgával nem jutottál be, akkor legalább a különbözetire legyél már hajlandó. A középiskolák nem átjáróházak, nem viccből van kitalálva a felvételi rendszer, hanem azért, hogy ne kerülhessen be akárki.

2017. aug. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az első két válaszolónak köszönöm, hogy normális hangnemben tudott írni.

Az utolsó válaszoló meg azt sem tudja hogy valójában milyen helyzetben vagyok, csak próbálja az észt osztani lekezelő stílusban. De itt legalább kiélheti magát.

Bár arra választ senkitől sem kaptam, hogy attól még, hogy nem tanulom egy éven keresztül a drámát - amit ők igen - még átvennének-e. Mindegy, felesleges a többi válasz, nem voltam biztos a kérdéseimre a válaszban, de az első kettő megerősített bennük.

2017. aug. 14. 22:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Drámából is különbözetit kell tenned.
2017. aug. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Meg azokból az egyéb tantárgyakból, amiket te nem tanultál, ők meg igen.

A helyzetedről meg csak annyit tudhatunk, amennyit leírtál.

2017. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!