Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van egy középfokú nyelvvizs...

Ha van egy középfokú nyelvvizsgám, de már 3. -os gimnazista vagyok átvesznek kéttannyelvű osztályba? Mert ugye ők 1. óta tanulják a tantárgyakat azon a nyelven, de nekem is lenne még esélyem az érettségiig? Valaki csinált már ilyet?

Figyelt kérdés

2012. aug. 28. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem erről elkéstél. És nálunk az angolosok ilyenkorra már felsőfokúra készültek, na meg egy jó néhány tárgyuk angol volt...ezt nem igen lehet behozni...

Maradj ott ahol vagy, van már középfokúd akkor kezdj inkább nyelviskolában hajtani a felsőfokra és mellette, ha amúgy is gimis vagy ott kell legyen a 2. nyelved tanuld azt...

Nálunk legalábbis nem engedték volna...

2012. aug. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy igazad van.. :) Csak arra gondoltam hátha átvennének,és akkor még 1 évem lenne éretségiig..Annyi idő alatt belejönnék a kéttannyelvűségbe,és még jobban menne a nyelv.Amugy is járok mellette nyelvsuliba a felsőfok miatt.Hát...Meglátjuk mi lesz. :)

Köszönöm!

2012. aug. 29. 10:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem első óta tanulják a tantárgyakat, csak 2. óta, az első év keményen csak a nyelvtanról szól. Nem hinném, hogy belejönnél a tantárgyakba, komoly szakszavakat kell tudni hozzá pl. egy földrajznál. A másik pedig az, hogy általában már első év után (elvileg) meg tudnák csinálni a "kéttannyelvűsök" a középfokút, tehát már jóval magasabb szinten állnak.
2012. szept. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!