Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudtok mondani tanulási...

Tudtok mondani tanulási módszereket? Ti hogyan tanultok?

Figyelt kérdés

Most megyek 8.-ba és nem nagyon tudok tanulni, nagyon lassan tanulom meg (órákig magolással). Ezzel az a baj hogy rengeteg időm elmegy vele, és nem marad meg 1 hétnél tovább.

Próbáltam már zenehallgatást de nem jött be.

Minden választ köszönök.


2017. aug. 14. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is nagyon nehéz olyasmit tanulni, ami pl. nem érdekel. Én egyébként úgy szoktam, hogy először elolvasom, nagyon odafigyelve, értelmezve a szöveget. Aztán kijegyzetelem az idegen kifejezéseket, és megtanulom a jelentésüket. Aztán többször is átolvasom, akár hangosan is, és utána megpróbálok vázlatot készíteni. Aztán összevetem a vázlatomat a szöveggel, és ha valamit javítani kell, akkor javítom. Utána már csak a vázlat alapján próbálom elmondani magamnak a dolgokat.
2017. aug. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos itt nem fogod meg találni a választ! Mindenkinek más és más! Tapasztald ki, neked melyik a legjobb. És azt használni.
2017. aug. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj oda órán és jegyzetelj. Minden nap végén az aznapi jegyzeteket olvasd át egy 15 percben, ha valamit nem értesz így még időben utána tudsz nézni. Dolgozatok előtt olvasd át az egész anyagot, közben jelöld ki a lényeget. Utána olvasd át mégegyszer csak a lényeget és ha végeztél próbáld meg összefoglalni az egészet. Ha már elég jól megy olvasd el újra a teljes szöveget. Én így tudok hatékonyan tanulni. De pl a matekot csak be kell gyakorolni, ezért fontos, hogy minden leckét megcsinálj. Matek+nyelvek( később kémia és fizika) olyan tárgyak, amiből nem szabad lemaradni, mivel az egész egymásra épül.
2017. aug. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hanyas tanuló szeretnél lenni?
2017. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#4 Szeretnék 5-ös tanuló lenni, az is voltam, kivéve tavaly. Gyenge 4-esre rontottam le.

2017. aug. 14. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!