Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri-e Pécsen elvégezni az...

Megéri-e Pécsen elvégezni az orvosit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Orvos szeretnék lenni és nemsokára eljön az az idő, mikor el kell majd dönteni hogy hova adjam be a jelentkezést. Nagyon szeretnék Pécsen tanulni, sok jót hallottam már a városról. Viszont azt mondják hogy az orvosi ott a legrosszabb, és hogy inkább menjek a SOTEra. Szerintetek megéri azért más képzést választani, mert én nem Budapesten, hanem Pécsen szeretnék talulni, meg élni kicsit?

2017. aug. 14. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

" Megéri-e Pécsen elvégezni az orvost ? "

-igen


Az országban az összes orvosi képzés nagyon jó, az hogy Pécsen néhány ponttal alacsonyabb a ponthatár nem jelent semmit. Mind a 4 orvosi egyetem megadja a megfelelő képzést, ha meg te Pécsett szeretnél élni, semmiképp ne menj máshova. Jó szakemberré nem az egyetemen fogsz válni.

2017. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bőven. Mindegyik orvosiról mondanak mindent, de lényegében ugyanolyan színvonalúak, Pécset csak azért szólják le, mert pár ponttal alacsonyabb a ponthatár, általában olyan emberek, akiknek semmi közük az egészhez. Ha Pécsre akarsz menni, nyugodtan jelentkezz oda.
2017. aug. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

„Megéri-e Pécsen elvégezni az orvosit?”

Meg.


„Nagyon szeretnék Pécsen tanulni, sok jót hallottam már a városról.”

Nem véletlenül.


„Viszont azt mondják hogy az orvosi ott a legrosszabb, és hogy inkább menjek a SOTEra.”

Ez nem igaz.

Pontosan kik mondják? Mivel indokolják?

2 eset lehetséges:

1. Tévednek. Ez még bocsánatos bűn, habár nem kellene beleszólni olyanba, amihez nem ért valaki.

2. Hazudnak. Van az oldalon egy troll, akinek pl. ez a kedvenc szórakozása. Már rengeteg fiókját kitiltották, rengeteg kérdését törölték, de mindig visszajön. Másik hobbija, hogy szereti magát kiadni mindhárom egyetem hallgatójának, végzett orvosnak, valamint oktatónak is (volt már, hogy ugyanazon fiókkal, ugyanazon kérdés alatt is sikerült neki ezt megtennie).


Ilyen helyzetekben először érdemes objektíven tájékozódni.


Az, hogy melyik a „legjobb” orvosi kar, az nem mérhető objektíven, nagy különbség biztos nincsen semmilyen tekintetben sem, és ha az egyik valamiben rosszabb, mint a többi, másban általában jobb.


A többi meg marketing kérdése, mindegyik orvosi karról meg lehet találni a neten, hogy az a legjobb:

PTE ÁOK a legjobb:

[link]

[link]

DE ÁOK a legjobb: [link] , 12. oldal

SZTE a legjobb: [link] 36. oldal

SE ÁOK a legjobb: [link]

Tehát mindegyik a legjobb. :)


A ranglistákra szintén nem érdems adni, mivel egyrészt irreleváns adatokkal dolgoznak (mint pl. a publikációs teljesítmény, aminek semmi köze az oktatás színvonalához), sokszor rosszul is értelmezik az adatokat (pl. minél magasabb a PhD-val rendelkező oktatók aránya, annál jobbra értékeli őket a lista, holott az sem jó, ha túl magas, mert az oktatói az utánpótlás hiányára utal). És néha hamisítják, vagy csak beírnak random számokat (pl. nemzetközi rangsorokban, miközben kb. azt sem tudják, hogy hol van Magyarország). Mindazonáltal a renglistákon sem látni nagy különbségeket egyik paraméter tekintetében sem. Itt ez a jobb, amott az. Innentől meg súlyozás kérdése, a SOTE pl. a QS-nél 4-ből az 1., a hasonló paraméterekkel dolgozó EECA-nál meg 4-ből a 4., no kb. ennyire vehetők komolyan a listák).


„Szerintetek megéri azért más képzést választani, mert én nem Budapesten, hanem Pécsen szeretnék talulni, meg élni kicsit?”

Nem. Az orvosi Pécsen is van olyan jó, mint a másik 3 egyetemen. Mellesleg nem véletlenül mondják, hogy amikor a 4 magyar orvosi kar között gondolkozik valaki, akkor várost érdemes választani.

Pécs sorozatosan nyeri a nemzetközi díjakat az egyetem miatt, nyilván nem azért, mert annyira „színvonaltalan” az ottani képzés:

[link]

[link]

Egy másik hír:

[link]


Az elméleti képzés mind a 4 orvosi karon világszínvonalú.

A gyakorlati képzés hiányosságait az elmúlt néhány évben mind a 4 orvoskaron befoltozták. Aki bármiylen manuális készséget gyakorolni szeretne, a skill-laborokban megteheti. Pécsen is, SOTE-n is.

https://www.youtube.com/watch?v=_PRCAwPHids

Ráadásul még bővíteni is fogják.


A pécsi klinikák szintén világszínvonalúak:

ortopédia: [link]

szülészet: [link]

idegsebészet:

[link]

[link]

tüdősebészet: [link]

fül-orr-gégészet:

[link]

[link]

szemészet:

[link]


Kutatási lehetőségek már hallgatóként:

Az érdeklődő hallgatók közel 1000 különféle kutatási témából válogathatnak (de gyakorlatilag bármivel foglakozhatnak, ha megbeszélik a leendő témavezetőjükkel):

[link]


Kutatási lehetőségek később:

[link]

[link]

[link]

Agykutatás terén szintén Pécs az éllovas, az összes magyar egyetem közül innen vesz részt a legtöbb kutatócsoport a Nemzeti Agykutatási Programban : [link]


Infrastruktúra:

Pár éven belül új campus épül a régi mellé. Az orvosi kollégiumát éppen most újítják fel. A többi kollégiumot már felújították.


Nemzetközi elismertség:

Mind a 4 ÁOK közül Pécsen tanul a legtöbb külföldi orvostanhallgató. Hidd el, ha Pécsnek nem lenne NAGYON jó híre külföldön is és nálunk is, akkor nem jönnének rá tömegével a hallgatók pl. Németországból, Norvégiából. A pécsi hallgatók 2/3-a külföldi, és egyébként több külföldi orvostanhallgató van Pécsen, mint a SOTE-n, biztos nem azért, mert olyan rossz híre van.


Pl. Németországból is tömegesen jönnek Pécsre tanulni, és sokan itt szereznek diplomát, amit Németországban is (mint ahogy másutt is) elfogadnak, illetve aki kiemelkedő tanuló, lehet, hogy harmadévben már Németországban folytathatja tanulmányait, és ez esetben abból építkezik, amit az első 2 évben Pécsen tanult meg, és aztán a neves német egyetemeken is sikerrel veszi az akadályokat. Tehát a pécsi képzés színvonala még a neves német egyetemekével is felér. És emiatt jönnének is még többen, ha lenne még több hely... Nyilván nem így lenne, ha nem lenne világszínvonalú a képzés.


A felvételi ponthatár nem releváns, a legtöbben Budapestet jelölik meg, mivel nagyobb a „vonzáskörzete”, és ugye több jelentkező = magasabb ponthatár (már a nagy számok törvénye miatt is). Budapest lakossága eleve 2 millió, ráadásul az ország bármely pontjáról ide futnak be az intercity-k, míg Pécs megközelítése pl. Nyíregyházáról vagy Debrecenből elég bajos.


A ponthatár amúgy nem korrelál a későbbi teljesítménnyel, a nem oda való egyéneket mind a 4 egyetem kiszűri. És bizony van, hogy a legmagasabb pontszámmal felvettek közül is kiesnek emberek...

2017. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ha tényleg orvos akarsz lenni, akkor teljesen mindegy hol végzed, mert a vége ugyan az! Orvos leszel! Engem nem vettek fel, de a bőrömből kiugranék, ha felvettek volna bármelyik orvosira...Szóval ha ez az álmod a hely egy lényegtelen szempont.
2017. aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a részletes választ!
2017. aug. 15. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!