Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne ez az évem...

Hogy lehetne ez az évem sikeresebb? 16/L

Figyelt kérdés
Tavalyi évben kicsit rontottam, mert akkor voltam 9.-es. Tudom, hogy ez nem kifogás, de nem igazán tudtam koncentrálni mert pár lány az osztályból nem kipécézett, nem szálltak le rólam. Ebben az időben sok barátom is elvesztettem, de egy mellettem maradt, ez nekem elég is. Az a kérdésem hogy lehetnék ebben az évben sikeresebb? Tanulási tippek? És hogyan mutathatnám meg azoknak a lányoknak, hogy nem hagyom magam, anélkül, hogy én is olyan lennék mint ők? Mivel lehetne jobb kedvem, kisugárzásom?

#tanulás #iskola ##kiközösítés
2017. aug. 16. 13:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a kipécézett elé becsúszott egy nem.
2017. aug. 16. 13:47
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A 10. egy kicsit nehezebb, mint a 9. (szerintem), de ha odateszed magad, akkor sikerülni fog.


Ha jobb jegyeket szeretnél, akkor szerintem a legfontosabb, hogy figyelj órán. Persze nem kell az egész órát szájzárban tölteni, pár szót válthatsz a padtársaddal és az osztálytársakkal, de az óra ne a pletykálásról, körömfestésről, legújabb bestseller könyv olvasásáról, tolltorony építéséről, stb. szóljon. Ha órán figyelsz és megérted azt amiről a tanár beszél, akkor otthon sokkal (SOKKAL) könnyebb lesz megtanulni az anyagot.

Otthon olvasd át a jegyzetedet, majd a tankönyvet (igazából ez nekem nem vált be mindig, mert nagyon sok idő, ráadásul a tk sokszor használhatatlan...). Próbálj meg óráról órára tanulni. Tudom, hogy nehéz, én is sokszor belebukok, de aztán szidom is magam rendesen, amikor egy héten 4 tz-t írunk és van rájuk 1 vagy jobb esetben 2-3 napom felkészülni.

Találd meg azt a tanulási módszert, ami neked hatásos. Én pl. szeretek színeket használni, a bonyolultabb részeket hangosan olvasom magamnak, és valamiért segít a zenehallgatás. De más meg teljesen máshogy csinálja. Szóval ezt magadnak kell megtalálnod, leginkább kísérletezéssel. Az is előfordulhat (sőt, szinte biztos vagyok benne, hogy elő fog fordulni), hogy ami az egyik tárgy tanulásánál hatékony módszernek bizonyul, az egy másiknál csődöt mond.

A tanulás helyszíne is fontos. Keress egy nyugodt helyet, ott halmozz fel mindent ami kelleni fog a tanuláshoz (így maximum wc-re kell majd felállnod). A tanulós helyed legyen fényes és levegős (szerintem fontos, hogy tudj szellőztetni). Készíts ki magadnak vizet és egy kis rágcsát is (valami egészségeset lehetőleg....gyümölcs vagy zöldség szeletek, magvak).

Tarts szüneteket tanulás közben, ekkor mozogj egy kicsit. Pl. tornázz, menj el sétálni vagy kocogni, de már az is számít ha csak felállsz és nyújtózkodsz egy kicsit.

Most ennyi jutott eszembe a tanulási tippekhez, de ha még kitalálok valamit, akkor megírom.


Sajnálom, de nem tudom hogyan tudnál visszavágni a gonoszkodó lányoknak anélkül, hogy te is lesüllyedj az ő szintükre. De néha azt szokták mondani, hogy ha nem foglalkozol velük, akkor abbahagyják....háááát ebben nem vagyok biztos, de egy próbát megér.


Jobb kedved akkor lesz, ha végre békén hagynak. De javíthatsz a kisugárzásodon, ha elkezdesz egészségesen táplálkozni és rendszeresen sportolni (ha eddig nem csináltad ezeket).


Remélem segítettem. :)

17/L

2017. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úristen! Köszönöm ezt a tartalmas, hasznos választ. Mindenképp megfogadom a tanácsaid, nagyon hálás vagyok! :)
2017. aug. 16. 17:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló jókat írt. Gondoltam, én meg ilyen téren tudok segíteni egy kicsikét:)

Gonosz plázacicák ellen egy fegyver van: az intelligencia. Tehát okosan kell válaszolni. Legtöbbször nem is értik, mit mondok:D



Velem egyszer olyan volt, hogy egy megnyomorult kiscsaj, aki azt hitte, hogy ő a világ szépe(chöhh), röplabdázásnál folyton a popsimat dobálta. Már a második alkalomnál azt mondtam vissza neki, hogy: "A telószámomat is elkéred, vagy csak távolról bámulsz?" :D Nagyon vicces volt:D Elvörösödött, és kiment a tornacsarnokból:DD

De szerintem legfőképpen az a hatásos, ha körülnézel az Idegen Szavak Gyűjteménye nevű oldalon, és összegyűjtesz néhány negatív jelzőt, ilyen szavakból összeállítasz a plázacicukának egy egyszerű mondatot, hidd el, érteni nem fogja, nem hogy felfogná, hogy visszaszóltál neki:DD

2017. aug. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Áhhh hál Istennek ezekszerint erre is van megoldás!:P Ez nagyon ötletes, szeptemberben már ki is próbálom!:D
2017. aug. 17. 10:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden éjjel szánj 8 órát az alvásra úgy, hogy már lefekvés előtt fél-egy órával kikapcsolod az összes képernyős cuccot: tévét, mobilt, tabletet, stb., mert ezeknek a kék fénye ébren tart, márpedig kialvatlanul képtelen leszel rendesen figyelni órán, pedig igaza van az elsőnek, az nagyon fontos.

Egyél és igyál rendesen, vigyázz az egészségedre, mert nagyon rontja a hatékonyságodat, ha vitaminhiányos vagy ilyesmi kezdesz lenni.

2017. aug. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


#2 vagyok

Az jutott még eszembe, hogy ha még nem tudod, hogy mi szeretnél lenni, hol szeretnél továbbtanulni és mi lenne az a munka amit szívesen végeznél, akkor kezdj el akár már most gondolkozni rajta.

Ha tipped sincs arról, hogy mi érdekelne a legjobban kérj segítséget a tanáraidtól, barátaidtól, a suli pszichológustól akár. Tölts ki önismereti teszteket. Ismerkedj a felvi.hu-val.

Ha már van elképzelésed álmaid munkájáról, nézz utána, hogy hogyan érheted el. Milyen végzettség kell hozzá. Milyen szakot/OKJ-t vagy tanfolyamot kell elvégezz hozzá. Milyen egyéb képességek kellenek. Kell-e, vagy hasznos-e a nyelvvizsga vagy a jogosítvány. Ha ezek és a többi hasonló dolog meg van, akkor válaszd ki, hogy melyik tantárgyakból kell érettségizned akár emelt szinten is (2020-tól elvileg kötelező lesz az emelt minden egyetemi szakon, de ebben nem vagyok teljesen bizto). Ha ez is meg van, ezeket vedd fel évvégén fakultációnak.

Biztos észrevetted, hogy nem a szokásos módon közelítettem meg ezt az egészet. A legtöbben úgy csinálják, hogy a kedvenc tárgyaikat veszik fel faktnak, majd aszerint választanak szakot és a szakot sokszor úgy kezdik el, hogy fogalmuk sincs arról, hogy milyen munkakörben tudnak majd elhelyezkedni. Szerintem ez kicsit butaság, de ha te is inkább így szeretnéd csinálni, akkor hajrá.


Ezt csak azért tanácsoltam, mert nekem volt olyan osztálytársam aki a fakultációválasztás hetén kezdett el ezeken gondolkozni. Szegény tisztára belekavarodott, ugrált a tárgyak között, egyik nap a magyart szerette volna felvenni, a másik nap pedig a fizikát, harmadik nap pedig megint mást, majd újra fizikát, stb.

Szóval ezt azért próbáld elkerülni.

2017. aug. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!