Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyek a legfeleslegesebb...

Melyek a legfeleslegesebb tárgyak a BME villamosmérnöki szakán?

Figyelt kérdés

2017. aug. 21. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Testnevelés :DDDD
2017. aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Nincs ilyen. Mindenki más részét hasznosítja a képzésnek, és hogy melyik részét, azt általában nem tudják előre az emberek.
2017. aug. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A gazdasági tárgyak.
2017. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mindenki saját belátása/tapasztalata/véleménye szerint írjon! :D
2017. aug. 22. 17:18
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Alapvetően egyiket sem tartom annak, csak sokszor szarul tanítják őket és sokszor a cél inkább eszetlen mennyiségű képlet, levezetés bemagolása.


Msc-n szerintem van jópár felesleges tárgy. Aki mondjuk nem irányítástechnikával foglalkozik, annak szerintem eléggé overkill a majdnem minden szakirányon kötelező linalg. Elágazó tárgyként lehet választani Fizika 3-at (kvantummechanika) és Elektromágneses tereket. Ebben a mélységben szerintem max. annak az 5, esetleg 10 embernek lesz szüksége vmelyikre, aki ittmarad doktorálni. És még van nem kevés szar, fölösleges tárgy.

2017. aug. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
ETA egyértelműen. Ez a leghasználhatatlanabb, 100% magolás, 6 kredit, de minek? Kb a zh utáni napon már nem emlékeztem semmire. A számonkérések "esszéi" a leggázabbak, főleg, hogy a "jegyzetben" sincs benne minden. A jegyzet egy diasorozat, kb kulcszsavakkal. Nevetséges.
2017. aug. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért az elektrotechnika se semmi. Kedvenc mondatom az előadásról: "Értik, ugye? Ott van a dián.".

Pedig nem lenne rossza, csak nagyon szarul csinálják. De legalább nem szivatós. :DDD

2017. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%
ETA nem olyan rossz azért, pláne most, hogy könnyítettek rajta a fiatalabbaknak. Számonkérni ezeket rossz, de ha nem programozóként helyezkedsz el, akkor rájössz, hogy nem csak hülyeségeket próbáltak tanítani itt az egyetemen :)
2017. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A mikroelektronika is olyan, hogy egész évben nem jártam be, laboron Indexet olvastam, zh-ra készültem 1-2 napot, megajánlott 4-es, és ennyi. Sok minden nem ragadt rám, de legalább nem szívattak! Végtelenül korrekt tárgy, több ilyen kéne! :D
2017. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

Az ETA-nak abból a szempontból van létjogosultsága, hogy legyen egy alapvető képed a gyártástechnológiáról. Ha ezzel fogsz foglalkozni, akkor azért, ha meg pl. fejlesztő leszel, akkor meg azért, hogy amit megterveztél azt le is tudják gyártani. Nyilván nem kell magyarázni, hogy mennyit ér egy olyan hardver, ami elméletben tök szépen működik, gyakorlatban viszont vagy nem lehet legyártani, vagy irreálisan drága és lassú lenne a gyártása.


Az már persze más kérdés, hogy ezt a tárgyat nem ebben a formájában kellene tanítani és számonkérni.

2017. dec. 3. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!