Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai rendszer szerint, mikor...

A mai rendszer szerint, mikor tudok átsorolni államiról önköltséges finanszírozási módra?

Figyelt kérdés

Az a lényeg h felvettek a kandó villamosmérnökire államira és levelező tagozaton, ez eddig mind szép és jó,

ugye dolgozok mellette és a cég fizetné nekem az egyetemet, még ez is oké, adnának tanulmányi szabadságot stb, de ugye aug 31-én jár le a próbaidőm és azalatt nem iratnak alá velem tanulmányi szerződést, és így nem kapok szabadságot a vizsgaidőszakra, nem fogok tudni bejárni a konzultációkra mert munkaidőre esnek, kevesebb lenne a fizetés mert csak fizetés nélküli szabadságot tudnának adni és ez nagyon nem lenne jó, na és a kérdés hogy mikor lehet átsorolni önköltségesre szemeszter közben is vagy csak szemeszterenként vagy évente vagy hogy van ez mert erről sehol nem találok információt. előre is köszönöm a válaszokat nagy segítség lenne :D



2017. aug. 7. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Ilyet se gyakran kérdeznek :D TO-n kéne ennek utánakérdezned, mert többnyire mindenki államira akar átjutni, arra van csak kérvény Neptunon. Szóval valahogy külön kell majd kérvényezni, mert erre nincs kijelölt időszak.

Amúgy meg ha 2 szemeszter alatt nem érsz el 36 kreditet automatikusan átraknak, de ehhez 1 évet várni kell. Szóval inkább TO-n érdeklődj.

2017. aug. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm már ez is nagy segítség :D hat igen gondoltam hogy ritka az ilyen kérdés, csak hát állami finanszírozást a munkáltató nem támogat mert mit támogatna? államin meg tanulmányi szabadság nélkül halál az egyetem :D
2017. aug. 7. 12:24
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Ezt baromira nem értem most. A cégnek miért érné meg fizetni a képzésedet, ha egyébként az állam fizeti neked? És a szabadságolást miért köti ahhoz, hogy csak akkor ha ő fizeti a képzésedet? Ez így ebben a formában a "magam alatt vágom a fát" tanítani való esete lenne.


Szerintem érdeklődj utána a mögöttes dolgoknak a cégnél, mert szerintem vagy a fizetésedből akarják fizetni a képzésedet vagy valami olyan feltételhez, ami a céghez fog láncolni téged (pl. ha nem dolgozol nekik az egyetem után 10 évig, akkor vissza kell fizetned, stb.). Kizártnak tartom, hogy a cég nem kötné valamilyen sunyi feltételhez az egészet.

2017. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem írod alá a beriatkozáson a hallgatói nyilatkozatot, akkor automatikusan fizetősre kerülsz. Persze járj utána ennek bővebben, tekintve, hogy az önköltséges hallgatóknak képzési szerződést is alá kell írniuk.
2017. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kozbe mar rendezodott az ugy a munkaltaton dolgozo hr-esekkel konzultaltam elmondtak hogy nekik is megfelelo az h allamin vagyok csak a kozvetlen fonokom nem mondott tul sok ertelmes dolgot ezzel kapcsolatban es osszezavart, es csak a szabadsagolast fogjak nekem megadni kb 20 nap a vizsgaidoszakra es a havi harom egymastkoveto konzultaciokra koszi a valaszokat megegyszer
2017. aug. 25. 23:41
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én meg "köszönöm" a 0%-os értékelést... Nem tudom miért baj az, hogy feltételeztem a cég valamit vár érte cserébe. Szerintem ez alap, hogy csak úgy nem fizet ki milliókat egy náluk rövid ideje ott dolgozónak valamit feltétel nélkül, különben átjáróház lenne a cégből.
2017. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!