Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik nem olyan fiatalon...

Akik nem olyan fiatalon kezdik az egyetemt különböző okok miatt hogyan kezelik, dolgozzák fel azt, hogy idősebbek mint a csoporttársaik nagy része, munkahelyen is?

Figyelt kérdés

Azért is kérdezem,mert nekem kicsit nehéz ezt feldolgozni,hogy új pályát, új egyetemet kezdtem 30 felett és az osztálytársaim szinte mind fiatabbak,vannak olyan is, akik le is nézik ha valaki ennyi évesen tanul, pedig nem vagyok még vén, 34 vagyok.Már elkezdtem ezen a szakterületen dolgozni pár hete, tetszik nagyon és közben munka mellett tanulok, de néha úgy érzem kilógok a sorból, olykor elhitetik velem hogy nincs is értelme már ennyi évesen újba kezdeni,hiszen fiatalokkal nehéz felvenni a harcot,de aztán erőre kapok, csak ezek az érzések elő szoktak jönni nálam leginkább akkor amikor más negatívan áll hozzám ezzel kapcsolatban.

Akiket ez érint hogyan érintette ez az életüket, személyiségüket, érzelmeiket ez a fajta életmódváltás?



2017. aug. 22. 10:29
 1/2 anonim válasza:
Ne foglalkozz mással, csak a céljaiddal! Üdv: egy egyetemista lány:)
2017. aug. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Igaz, én csak 4 évvel leszek idősebb az évfolyamtársaimnál a mesterképzés kezdetén, de az én fejemben is megfordult, hogy ki fogok lógni a sorból. Magamból kiindulva azt tudnám neked mondani, hogy az egyetem nem maga a cél, hanem egy eszköz, hogy általa elérd a valódi céljaidat. Ha ott lenézést és el nem fogadást éreznél az évfolyamársaid részéről, akkor is megvan ugyan úgy a lehetőséged, hogy elvégezd a kívánt szakot. Ugyanis új célokat kitűzni sosem késő, főleg, hogy már dolgozol is az adott területen. Így már fel is vetted a versenyt a nálad fiatalabbakkal, úgyhogy nincs okod az aggodalomra. :) Mellesleg aki lenézi a másikat, mert az később kezd valamibe, az az érzelmi intelligencia alacsony fokán áll, és vele van a baj, nem pedig veled. Sok sikert a céljaid megvalósításához!

26/n

2017. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!